Рада планує ввести штрафи за порушення комендантської години: про які суми йдеться

Читать на русском

Бізнесу, який працює в неналежний час, доведеться віддати значно більше, ніж простому громадянину, якого застукають на вулиці

Читать на русском
Штрафи за порушення комендантської
Депутати проголосували закон у першому читанні

Бізнесу, який працює в неналежний час, доведеться віддати значно більше, ніж простому громадянину, якого застукають на вулиці

Верховна Рада України запровадить штрафи за порушення комендантської години. Для підприємств та установ, що працюватимуть в неналежний час, також будуть введені штрафи. Звичайні люди платитимуть від 8,5 до 17 тисяч гривень, а бізнес - від 51 до 102 тисяч гривень.

Відповідний законопроєкт під номером 10195 у першому читанні підтримали в суботу, 9 грудня, 233 народні депутати. Про це повідомив нардеп з фракції "Голос" Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі. 

Згідно з документом, порушення комендантської години зможе тягнути за собою накладення штрафу від 500 до 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ). Тобто йдеться про суму від 8,5 до 17 тисяч гривень. При повторному порушенні сума збільшується вдвічі. 

Значно жорсткіше штрафуватимуть бізнес. За нехтування комендантською годиною підприємцю доведеться викласти від 3 до 6 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це, відповідно, від 51 до 102 гривень. При повторному порушенні штраф знову ж таки зростатиме вдвічі.

Даний закон нардепи розробляли спільно із МВС та керівництвом Нацполіції. Зазначимо, що це лише перше читання. До прийняття у другому та в цілому текст документа може змінитися.

Комендантська година в Україні 

Нагадаємо, що з 24 лютого 2022 року, тобто з моменту повномасштабної російської агресії проти України, в державі діє комендантська година. Її тривалість визначається владою кожного окремого регіону. Єдине місце в Україні, де немає комендантської - це Закарпатська область та місто Ужгород. 

За порушення існували штрафи й раніше. Втім, вони були меншими. До речі, в одному лише Києві за минулий рік спіймали майже 42 тисячі порушників, які гуляли чи їздили містом у неналежний час. 

Юристи на нові ініціативи нардепів реагують негативно. Зазначається, що штрафи є "драконівськими", а депутатам слід було б встановити більш справедливі та "підйомні" для громадян цифри. 

"Депутати пропонують встановити штрафи для громадян - мінімальний 8,5 тисяч грн, а максимальний - 34 тисяі грн, а для бізнесу відповідно - 51 тисяча грн та 340 тисяч грн. Це при тому, що мінімальна зарплата складає 6700, а 40% переселенців живуть виключно на виплати", - каже адвокат Роман Сімутін. 

Також юрист додає, що якщо запровадять ці штрафи - а скоріше за все так і буде - поліція зможе затримувати за порушення комендантської години, навіть якщо ви зможете підтвердити свою особу. Але ж випадки бувають різні: приміром, людина може банально не встигнути вчасно дійти до дому.

"Такі ініціативи несуть колосальні ризики та нівелюють принцип справедливості", - резюмує Сімутін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.