Рада підтримала законопроєкт про позбавлення державних нагород зрадників України

Передбачається, що до Кримінального кодексу України будуть внесені зміни відповідно до нового законопроєкту

Верховна Рада і наручники
Зрадників України позбавлятимуть державних нагород

Народні обранці вдень 20 серпня підтримали в цілому законопроєкт 11410 про скасування державних нагород зрадникам України. Документом передбачаються ряд змін до чинного Кримінально кодексу України, які визначатимуть, за які саме правопорушення позбавлятимуть відзнак державного рівня. Передбачається, що буде встановлено новий вид покарання, а судді за Кримінально процесуальним кодексом визначатимуть підстави для позбавлення держнагород. 

Про те, що зрадники України втратять свої привілеї, повідомив нардеп Ярослав Железняк. Він підкреслив, що голоси за підтримку законопроєкту віддали одразу 341 нардеп.

Щоб ця законодавча ініціатива запрацювала - слід внести зміни до Кримінального кодексу України. Передбачається, що у ньому з'явиться новий вид покарання - "позбавлення державних нагород". Також будуть чітко визначені правопорушення, за якими зраднику стане можливо інкримінувати відповідне покарання. 

Результати голосування за законопроєкт про позбавлення зрадників України державних нагород. Фото - Ярослав Железняк
Результати голосування за законопроєкт про позбавлення зрадників України державних нагород. Фото - Ярослав Железняк

За словами Железняка, Кримінально процесуальним кодексом України визначається, що судді затверджуватимуть підстави у ході слухань справ, за якими можливо позбавити особу державних нагород. Окрім того, позбавити державних нагород зможуть за санкціями Національної безпеки і оборони України (РНБО).

"В КПК визначається що суд під час вироку має визначити чи є підстави позбавляти особу держнагород. Вводиться також санкція у вигляді позбавлення держнагород за рішенням РНБО", - зазначається у повідомленні. 

 Заборона УПЦ МП в Україні

Раніше цього дня Рада підтримала законопроєкт №8371, відповідно до якого діяльність РПЦ на території України заборонена. УПЦ Московського патріархату відводиться 9 місяців на те, щоб повністю припинити будь-які зв'язки з  церквою ворога. Крім того, документом передбачений чіткий порядок контролю, який передбачає дотримання цих вимог. Депутати та українська спільнота вже назвали це рішення історичним

Інформатор з'ясував, чому Офіс президента поспішав з ухваленням заборони російської церкви в Україні. Також ми пояснили, як заборона РПЦ може сприйнятися у США і чи може нашкодити це Україні у майбутньому. До слова, заборона РПЦ жодним чином не передбачає обмеження свободи сповідування релігії або переконань в Україні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube