За рік українці подали вже 325 тисяч заяв про пошкодження або знищення житла через бойові дії
Сьогодні, 23 лютого, Верховна Рада України схвалила законопроєкт №7198 щодо створення державного реєстру пошкодженого і зруйнованого житла внаслідок збройного вторгнення рф в Україну. Також був затверджений порядок компенсації за нього. Відповідний законопроєкт підтримали 275 народних депутатів.
Про це повідомляє прес служба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Згідно з проєктом закону, компенсації надаватимуться винятково за пошкоджену або зруйновану з 24 лютого 2022 року житлову нерухомість. Однак закон не поширюється на об'єкти, які на дату запровадження воєнного стану розташовувалися на тимчасово окупованих територіях.
Подати заяву на компенсацію можна буде через "Дію", ЦНАП, органи соцзахисту або ж нотаріуса.
“Рішення щодо надання компенсації буде прийматись органами місцевого самоврядування, які створюватимуть відповідні Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації. Ці комісії розглядатимуть заяви, проводитимуть огляд зруйнованого житла та визначатимуть суму компенсації. Розмір компенсації вираховуватиметься відповідно до спеціальної методики, яка наразі розробляється Урядом.” - йдеться в повідомленні.
Зокрема, особи, чиє житло було зруйновані, отримають житловий сертифікат, який відображатиме суму компенсації, та протягом 5 років зможуть його використати для придбання нового житла. Наразі Уряд розробляє алгоритм компенсації для осіб, чиє житло було пошкоджено.
Як подати заявку на пошкоджене майно через “Дію”:
Згідно з законопроєктом, джерелами фінансування компенсацій можуть бути державний і місцеві бюджети, кошти міжнародних фінансових організацій, кредиторів та інвесторів, міжнародна технічна та/або поворотна чи безповоротна фінансова допомога, репарації або інші стягнення з росії та інші.
Раніше Інформатор повідомляв, що Кирило Буданов розповів, чого чекати від росії 23-24 лютого.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.