Рада може звільнити Ірину Верещук та призначити її керівницею однієї з ОВА - міністерка вже відреагувала

Читать на русском

Нардепи повідомляють про кадрові чистки у парламенті, у списку на виліт може бути й Ірина Верещук

Читать на русском
Верещук
Ірина Верещук може втратити свою посаду

Нардепи повідомляють про кадрові чистки у парламенті, у списку на виліт може бути й Ірина Верещук

Верховна Рада вже наступного тижня, окрім міністра освіти Оксена Лісового, також може звільнити віцепрем’єр-міністерку - міністерку з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірину Верещук. На фоні цього з'явилися чутки про її можливе призначення головою Тернопільської ОВА. Верещук прокоментувала ці заяви.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. За його словами, відставка Верещук точно відбудеться.

"Точно на вихід Верещук", - написав нардеп.

Віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук відреагувала на цю заяву. Вона поставилася до цього скептично.

"З посиланням на Гончаренка ввечері ЗМІ написали, що мене відправляють у відставку. Ну, якщо сам Гончаренко каже, то це точно відставка", - написала Верещук у своєму телеграм-каналі.

Водночас у ЗМІ з'явилася інформація про нову ймовірну посаду Верещук - нібито вона очолить Тернопільську обласну військову адміністрацію. Ці заяви міністерка спростувала.

"Деякі ЗМІ написали, що я нібито збираюсь очолити Тернопільську ОВА. По-перше, це неправда. По-друге, я б на це не погодилась. І моє керівництво про це чудово знає. І щоб двічі не писати: на жодну дипломатичну посаду теж не збираюсь", - заявила Верещук.

Чим "прославилася" Верещук

Ірина Андріївна Верещук - українська політична й державна діячка, віцепрем'єр-міністерка - міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з 4 листопада 2021 року. Народна депутатка України IX скликання від партії Слуга народу (29 серпня 2019 - 4 листопада 2021).

У 2010 році Верещук стала міським головою Рави-Руської (Львівська область) від партії "Сильна Україна" Сергія Тігіпка. Очолила місто в 30 років, ставши на той момент наймолодшою жінкою-мером в Україні. На початку 2015 року подала у відставку з посади міського голови Рави-Руської. У 2019 році обрана народною депутаткою Верховної Ради 9-го скликання від "Слуги народу".

У 2020 році Ірина Верещук брала участь у виборах мера Києва від партії "Слуга народу", але програла, зайнявши п’яте місце. Тоді Верещук заради зйомок агітаційного ролика "злетіла" в повітря в центрі столиці. Ролик знімали на пішохідно-велосипедному мосту в центрі Києва. Нардепку підвісили на спеціальних тросах над мостом. Вона була одягнена в жовтий плащ, а в руках тримала зелену парасольку. Цей образ Верещук викликав асоціації з Мері Поппінс - героїнею казкових повістей англійської дитячої письменниці Памели Треверс.

Рух "Опора" повідомив, що у Верещук була найдорожча передвиборча кампанія серед усіх кандидатів в мери Києва. Однак здобути перемогу їй так і не вдалося. Ірина Верещук отримала підтримку лише 5,44% киян.

Під час виборчої кампанії сплила інформація про те, що у 2015 році Верещук їздила до Москви на вручення премії своїй знайомій журналістці Марині Ахмедовій. Верещук пояснювала, що на момент візиту вона не була держслужбовицею і їздила як цивільна особа.

Також Верещук нерідко з’являлась в етері телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK - каналів зрадника Віктора Медведчука. Вони потрапили під санкції РНБО та були заблоковані.

26 травня 2020 року Ірина Верещук дала інтерв’ю телеканалу секти "Аллатра" члени якої вірять в об’єднання слов’ян під головуванням президента РФ Володимира Путіна. Розмова продовжувалась цілих 40 хвилин. Нагадаємо, що за цю секту вже взялася СБУ.

Ймовірні масштабні кадрові зміни в парламенті

Українські ЗМІ з посиланням на джерела повідомляють, що Верховна Рада може відправити у відставку віцепрем'єр-міністра з відновлення Олександра Кубракова, віцепремʼєр-міністерку з питань реінтеграції Ірину Верещук, міністра юстиції Дениса Малюську, міністра аграрної політики Миколу Сольського, одного з членів Рахункової палати, міністра освіти Оксена Лісового.

Під питанням також звільнення Генпрокурора України Андрія Костіна. Зокрема, для подальшої роботи у спецпредставництві України у Міжнародному Кримінальному суді Гааги, яке ще не створене.

Повідомляється, що 22 квітня у Раді вирішать, чи буде розгляд кадрових питань наступного тижня. Відомо, що пленарні засідання заплановані на 23, 24 і 25 квітня, тож рішення щодо відставок, якщо вони все ж обговорюються, будуть прийматися саме в ці дні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.