Рада хоче позбавити НАЗК права виявляти фіктивні витрати політичних партій

У парламенті зареєстрували відповідний законопроект №5253

Рада хоче позбавити НАЗК права виявляти фіктивні витрати політичних партій

Верховна рада хоче позбавити Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) права виявляти фіктивні витрати політичних партій. 14 народних депутатів зареєстрували відповідний законопроект №5253.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу НАЗК .

Законопроектом пропонується заборонити НАЗК виявляти фіктивні фінансові операції і надані за заниженими або завищеними цінами послуги (в тому числі для виведення коштів в готівку за рахунок фіктивних договорів).

"У разі прийняття законопроекту НАЗК зможе бачити такі порушення в звітах, але вони не зможуть служити підставою для зупинення державного фінансування політичної партії за рахунок платників податків. Між цих народних депутатів було присутнє керівництво всіх фракцій парламенту", - йдеться в повідомленні.

В агентстві відзначають, що в 2020-2021 НАЗК виявило грубі порушення у фінансових звітах і призупинило фінансування трьох парламентських партій: "Батьківщина", "Голос" і "Слуга народу".

"Після рішення Конституційного суду по е-декларуванню, ми сприймаємо цей законопроект як наступну найбільшу загрозу для результативної роботи НАЗК. За останній рік НАЗК показало, що ми відповідально стежимо за тим, як партії витрачають державні кошти. На жаль, у відповідь ми отримуємо ще одну спробу "вбити" одну з ключових функцій НАЗК"- заявив глава відомства Олександр Новіков.

Які порушення в звітах партій ставали підставою для зупинки державного фінансування

"Деякі народні депутати поширюють думку про те, що НАЗК припиняло фінансування їхньої політичної партії з формальних причин", - зазначають у відомстві.

У НАЗК вказали деякі з причин припинення державного фінансування парламентських партій в минулому:

  • одна з партій заплатила за послуги медіа-моніторингу більше 500 тисяч гривень. За ці гроші виконавець надав звіт, який є точною копією інформації, раніше розміщеної на офіційному веб-сайті однієї з громадських організацій;
  • у звітах іншої партії зазначено, що вона перерахувала понад 2 млн грн за організацію і забезпечення проведення форумів на підставі неіснуючих на той момент документів;
  • ще одна партія перерахувала кошти п'ятьом компаніям за договорами понад 14 млн грн за поліграфічну продукцію. Голови місцевих організацій, які згідно з документами отримували цю продукцію, перебували в цей час за кордоном. У той же час рахунки цих компаній, на які повинні були перераховуватися кошти, були відкриті пізніше дати укладення самих договорів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні створять Єдиний портал повідомлень про корупцію.Портал буде доступний цілодобово правоохоронцям і анонімним викривачам корупції.

Також Інформатор писав, що Україна піднялася на 117 місце в індексі сприйняття корупції.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube