"Зібрати гроші на замка, щоб зачинитися, і мене не били чоловік і син". У Львові запустили проект онлайн-допомоги жінкам

Читать на русском

Підтримцки потребують жінки, які втратили роботу через пандемію COVID-19 або пережили домашнє насильство

Читать на русском

Підтримцки потребують жінки, які втратили роботу через пандемію COVID-19 або пережили домашнє насильство

У Львові запустили проект онлайн-допомоги "Жінка для жінки". Майданчик створений для тих, хто опинився в складній життєвій ситуації.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт проекту.

Пандемія як каталізатор волонтерського руху

Курирують проект досвідчені психологи та юристи центру "Жіночі перспективи", який впродовж 22 років допомагають жінкам, які пережили насильство, дискримінацію та безробіття. Також в рамках центру функціонують два притулки для жінок і дітей, які постраждали від насильства вдома.

"Після першої хвилі COVID-19 дуже багато жінок виявилися в скрутному становищі - втратили роботу і повинні були повернутися до кривдника, деякі потребували допомоги навіть щоб просто купити їжу і ліки. Тому коли розпочався перший локдаун, ми почали просити про допомогу через пости у Facebook на наших приватних сторінках ", - розповіла про початок роботи над проектом його координатор Ярина Дегтяр.

Виявилося, що жінки, які можуть допомогти іншим - не залишилися байдужі. Так з соціальних постів народився новий задум.

Героїні нового онлайн-майданчику для збору допомоги, в основному, жертви домашнього насильства. Або жінки, які виросли в дитбудинках та вчинили помилку при обранні обранця.Ті, хто через пандемію позбувся роботи і має на руках маленьких дітей, але не має свого житла. Ті, у кого немає коштів на купівлю смартфону або комп'ютера для того, щоб забезпечити дітям онлайн-освіту в умовах карантину.

"Якщо ви хочете допомогти конкретній жінці, ви можете купити для неї продукти, допомогти фінансово або замовити у неї послуги. Для цього напишіть нашому координатору. Ми не публікуємо контакти жінок на сайті заради їх безпеки і Конфіденційність особистої", - йдеться на стартовій сторінці ресурсу.

Цим жінкам потрібна ваша допомога

Історії героїнь проекту викладені в їх анкетах. Всі вони розказані від імені самих жінок. Клікнувши на кожну - потрапляєш на окрему сторінку конкретної героїні. Під історією дві кнопки - перегорнути на наступну або допомогти.

Перша ж - приголомшує кричущою безвихіддю.

Ганні 42 роки. Львів'янка зважилася віддати дитину соцслужбам, оскільки їй нема чим годувати 8-річного сина. Жінка доглядала за старими, зараз, за її словами, такої роботи немає.

"Ми в Святвечір не те що не вечеряли, а без шматка хліба сиділи. Я вже давно ходжу всюди пішки, тому що немає грошей на транспорт. Живу в далекому районі в гуртожитку. Борги великі. Ноутбук продала, все продала, що можна. Дитині нема на чому вчитися. Більше нічого продати. Я буду вдячна за все: продукти, одяг, прокладки ... Можу допомагати старим і хворим, доглядати за дітьми. Можу робити все. Дуже потрібна робота у Львові бажано з щоденною оплатою. Район - Левандівка ", - пише Ганна.

Син 41-річної львів'янки Ірини теж зазнає труднощів у навчанні, оскільки у дитини немає смартфона. Хлопчик зв'язується з мамою по старому кнопковому телефону, який часто відключається. Іра просить у тих, хто може допомогти, хоча б простенький гаджет для сина.

Сама вона виросла в дитбудинку. Батько сина, колишній чоловік, бив жінку. Від чоловіка вона пішла і тепер одна піднімає дитину.

"Якщо вам завгодно, то я б попросила для своєї дитини смартфон, у нього єдиного в класі його немає, а в мене можливості його купити. У нього старенький кнопковий телефон, він ледве працює і я часто не маю зв'язку з сином, а ще дуже важливо, що на смартфоні є вайбер. Діти зараз вчаться через день і дистанційно і отримують завдання на вайбер. Мій хлопчик відмінник цілорічний, я хочу, щоб він володів інформацією зі школи ... Я - інженер-технолог харчової промисловості, маю досвід роботи бухгалтером, можу надавати послуги ", - пише Іра.

Галина - мати двох синів 14 і 16 років. Жінці - 58. Обидва хлопці - з інвалідністю, діагноз - криптогенна епілепсія. Сім'я живе в комуналці останні 15 років, куди заселялася тимчасово, через аварійність їх будинку.

"Кухня і туалет в загальному користуванні з усіма сусідами, ні душової, ні ванній немає взагалі. Миємося в тазику. Мої діти потребують постійного супроводу, тому що після нападу вони повністю втрачають пам'ять і потрібно, щоб хтось був поруч. Ми всі живемо на 1800 гривень моєї пенсії ", - написала Галя.

Хлопцям потрібен комп'ютер, будь-який. Вчитися по телефону на карантині - неможливо.

"Могла б робити якусь ручну роботу вдома (але без жорсткого часового графіка) - можу щось збирати або клеїти", - пише Галина.

Марії - 23 роки. У 16 і 18 вона народила дітей. Їхній батько не допомагає молодій мамі, дітей він не всиновив і вже має іншу сім'ю. Дівчина хоче "справлятися самостійно", але поки потребує "базових продуктів, засобів гігієни, побутової хімії та грошей". І переживає, що соціальні служби відберуть діточок.

Лілю б'є син-підліток і вона збирає гріш на замок, щоб закриватися від нього в кімнаті. Хлопець вимагає гроші у матері, а отримавши відмову, б'є її на очах у батька, який не втручається. Бо й сам бив жінку.

"У мене троє дітей. Ми живемо в дуже важких умовах. Є борги в різних банках, ломбардах і "швідкогрошах"... Чоловік випиває і б'є ... Останнім часом почав сильно бити середній син. У мене синці на руках і ногах", - хлопцеві 14 років.

Ліля неодноразово зверталася до поліції, але в соціальних службах їй пригрозили тим, що відповідальність за поведінку сина доведеться нести їй, адже діти - зона відповідальності батьків.

Зіновія теж постраждала через пандемію. Жінка займалася бізнесом - тримала у Львові своє кафе. У березні 2020 року його довелося закрити. На жаль, жінка потрапила в ДТП. Через операцію у неї накопичилися борги. Сьогодні вона інвалід другої групи, без джерела доходу. Вона потребує гігієнічних засобів і ліків, готова здати в оренду приміщення свого кафе.

Як допомогти і отримати допомогу

Наразі допомоги все ще гостро потребують 14 жінок, анкети яких розміщені на сайті.

Але проект робить успіхи. За перший тиждень роботи проекту вдалося зібрати 42 тисячі гривень допомоги. Всього з пропозицією допомогти звернулися 45 благодійниць.

Далі більше. За тиждень роботи кураторам проекту вдалося закрити базові потреби трьох жінок. Історії їх підтримки благодійниками так само опубліковані на сайті.

Щоб допомогти героїням, можна зв'язатися з координатором проекту Яриною за телефоном 067-67-407-70 або написати лист на пошту woman4woman.ua@gmail.com. А також це можна зробити через кнопку допомоги в "підвалі" сайту.

Проект можна знайти у Facebook і Instagram .

Щоб отримати допомогу,потрібно відповісти на кілька запитань в анкеті. Кнопка "заповнити анкету" знаходиться під історіями героїнь проекту на головній сторінці сайту.

Щоб переглянути список доступних вакансій,потрібно опуститися по сайту на позицію нижче.

Раніше Інформатор повідомляв, як в Україні з 1 грудня змінилися соціальні виплати .

Також читайте, в Новий рік без "дитячих" чи як в Україні затримують соціальні виплати за січень .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.