По всій Україні відбуваються бійки підлітків з "ПВК Редан": поліція дала перші коментарі

Читать на русском

Молодіжний рух, який виник в росії й дібрався й до України, повідомили копи

Читать на русском
По всій Україні відбуваються бійки підлітків з "ПВК Редан":  поліція дала перші коментарі
Популярність "ПВК Редан" зростає в мережі щогодини

Молодіжний рух, який виник в росії й дібрався й до України, повідомили копи

Полтава, Дніпро, Івано-Франківські, Львів та навіть в Київ — в Україні масово почав поширюватися молодіжний рух "ПВК Редан". До нього входять підлітки, які збираються великими групами й в громадських місцях влаштовують бійки. Ситуацію з ними довелося коментувати вже й Нацполіції.

"ПВК Редан" — так називаюсь себе гурти молодиків, що захоплюються аніме, вважають себе неформалами та стверджують, що ненавидять футбольних фанів, мігрантів та кавказців. Назва  походить з популярного японського коміксу Hunter x Hunter, там так називалася злочинна організація, відома також як павук, тому зображення павука — це символ банди.

Щодо абревіатури, то вона розшифровується як "приватна військова компанія" і у багатьох асоціюється з вагнерівцями. Однак попри російське походження цієї компанії "відсилок" до військових в підлітків немає, вони стверджують що абревіатури додали "для приколу". 

Про нову субкультуру активно заговорили після 18 лютого, коли у ТЦ "Авіапарк" у Москві зафіксували перші бійки. Щоправда, напали не самі підлітки в одязі з павуками, а таки на них. За даними ЗМІ, бійку влаштувала "група спортсменів" через незвичайну зовнішність неформалів. У пресслужбі заявляли, що сутичка була постановкою і починалася заради хайпу, однак згодом подібні бійки почали фіксувати й в інших російських містах. Зокрема, затримання відбувалися в Санкт-Петербурзі, Курську, Новосибірську та Казані.

Аж тут "субкультура" дібралася й до України

Спочатку в мережі почали з'являтися групи та чати прихильників "реданів". А згодом з'явилися перші повідомлення про збір "реданів" та їх противників "офніків" (футбольних фанатів - ред.), які планують, ймовірно влаштувати бійню у районі Європейської площі, в Дніпрі. Молодиків зупинили поліціянти, забрали у відділок, викликали батьків та склали протоколи за ч. 3 ст. 184 КУпАП (невиконання батьківських обов'язків). На деяких із них також було складено протоколи ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство). Проте, згодом кілька Telegram-каналів повідомили про бійки в Франківську Полтаві, Івано-Франківську, Львові, а також в Києві. 

"Сьогодні, 27 лютого, на Печерську завдяки вчасному реагуванню ювенальних поліцейських, аналітиків столичного главку, оперативників та дільничних конфлікт вдалося попередити. Учасників доставили до відділу поліції для встановлення осіб та з‘ясування обставин", — повідомили Поліція Києва.

Провокування масових бійок серед молоді і підлітків, за словами поліціянтів, це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. Тож в пресслужбі наголошують спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їх поведінку, коло спілкування і способи проведення дозвілля.

Окрім цього, флешмоб, ймовірно, запущений рф, виявили й у Харкові. За повідомленням пресслужби Нацполіції, на площі Конституції зібралися 245 осіб, з яких лише 30 — повнолітні, щоб влаштувати масову бійну. 

"Поліція встановила 245 людей, з яких 30 повнолітніх. Серед неповнолітніх 149 хлопців, а дівчат – 66", — уточнив начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.

Слідчим управлінням зареєстровано справи за фактами готування до масових заворушень та втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, за ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 294, ч. 2 ст. 304 КК України. Санкція статті – від 5 до 8 років позбавлення волі. Батьки можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності за невиконання обов’язків щодо виховання дітей, за ст. 184 КУпАП.

Довідково: Як пишуть російські ЗМІ, "офніки" — це люди, що люблять побитися просто для того, щоб з'ясувати хто із них сильніший. Хоча є й інші причини, такі як: "пояснити за шмот, музику, чи поговорити за політику". Вважається, що їхня субкультура сформувалася завдяки футбольним фанатам, оскільки хлопці схиблені на спорті. Й до однієї й до іншої неформальної спільноти зазвичай входять підлітки віком 14-16 років. Деякі групи представників обох субкультур уже заблоковано. 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.