Росія може вторгнутися у ще одну країну - Зеленський

Читать на русском

Росія може напасти на Молдову - раніше українська розвідка перехопила документ, в якому є докази, що рф хотіла змінити керівництво цієї держави

Читать на русском
Росія може вторгнутися у ще одну країну - Зеленський
Президент України на пресконференції 24 лютого

Росія може напасти на Молдову - раніше українська розвідка перехопила документ, в якому є докази, що рф хотіла змінити керівництво цієї держави

Вторгнення російських військ до інших країн є можливим, бо президенту рф путіну треба показувати успіх і перемоги. Новою ціллю росії може стати Молдова. Про це на пресконференції 24 лютого заявив президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на питання журналіста американської телекомпанії NBC.

"Я вважаю, що це може статися, і можу пояснити, чому. Президенту путіну треба показувати успіх і перемоги. Успіх на полі бою в Україні не відбудеться. Масованого реваншу не буде, принаймні ми будемо боротися, і якщо буде постачання, ми будемо сильнішими. Путіну треба показувати успіх. Він може бути там, де є слабке місце, і бажано, щоб це були держави, які ще за радянських часів мали вплив від Москви, і щоб там були певні негаразди. Певні конфлікти, сепаратні інституції. Ось що відбувається. Ви знаєте, що наша розвідка перехопила документ щодо Молдови, і там є докази, що вони хотіли змінити керівництво держави", - заявив Зеленський.

Він наголосив, що росія не має кордонів із Молдовою. Тому це свідчить про плани висадки російських окупантів.

"Ми говоримо про атаку з Придністровʼя або атаку Кишинева. Зараз вони вкидують, що ситуація на кордоні на контактній лінії Придністровʼя і України, на цьому кордоні вони кажуть, що є постріли. Вони закидують цю інформацію, що Україна збирається зайти на територію Придністровʼя. Ми поважаємо територіальну цілісність Молдови і вважаємо, що територія Придністровʼя – це Молдова. І вони провокують постійно. На самому початку були з території Придністровʼя постріли, вони хотіли, щоб ми зайшли", - розповів президент України.

Що цьому передувало

Є свідчення щодо того, що кремль має намір відкрити ще один фронт і захопити контроль над Молдовою, взявши в такий спосіб Україну в напівоточення. На початку лютого голова МЗС росії Сергій Лавров висловив погрози на адресу Молдови за її бажання вступити до НАТО й пообіцяв велику війну.

16 лютого в Кишиневі опозиційні проросійські партії «Шор» і Партія соціалістів організували акції протесту. Вимагали розпуску парламенту та відставки президента Маї Санду. Окремо вимагали, щоб уряд сплатив їхні рахунки за комунальні послуги та знизив тарифи, оскільки, мовляв, якби дружили з кремлем, газ був би дешевшим. У неділю, 19 лютого, відбулась чергова акція протесту. Мітингувальники вимагали відставки президента Молдови, Майя Санду заявила, що мітинги організуються проросійськими силами на замовлення кремля для дестабілізації ситуації в країні. Це підтвердила українська розвідка, яка поінформувала Санду про перехоплення планів росії щодо насильницької зміни політичної влади в Молдові.

23 лютого російське Міністерство оборони звинуватило Україну в підготовці «провокацій» на території окупованого кремлем Придністров’я. Але Молдовський уряд спростував ці заяви.

Нагадуємо, що прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив, що росія планує захопити аеропорт у Кишиневі та відкрити новий фронт у Молдові. Раніше ми повідомляли про те, що прокремлівська опозиція вивела приблизно 5 тисяч людей на антиурядові протести в Молдові. Інформатор також писав, що Захарова заявила про утиски російськомовних у Молдові.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.