Очільник Кремля думає, що достатня кількість "Орешників" еквівалентна потужності ядерної бомби
Російський правитель Володимир Путін продовжує залякувати Україну та Захід міжконтинентальною балістичною ракетою "Орешник". В цей раз кремлівський лідер заявив, що РФ нібито необхідно вдосконалювати не ядерну доктрину, а сам "Орешник". За його словами, достатня кількість такого "сучасного" озброєння скасовує необхідність застосування ядерної зброї "в разі необхідності".
Очільник Кремля впевнений, що "Орешник" може замінити ядерну зброю. Про це повідомили пропагандистські росЗМІ у вівторок, 10 листопада. Путін в черговий раз вирішив заявити, що Росія поводиться "досить обережно і стримано" в плані використання ядерної зброї, однак, він додав, що "де потрібно - РФ проявить необхідну волю" нібито на державному рівні.
"Вдосконалювати ядерну доктрину тепер не потрібно, треба вдосконалювати "Орешник"... Достатня кількість цих "сучасних" систем озброєння практично ставить під сумнів необхідність застосування ядерної зброї", - намагається залякати Путін.
Хоча Путін і заявив, що достатня кількість "Орешників" еквівалентна силі ядерного озброєння, за даними начальника Головного управління розвідки України (ГУР МО) Кирила Буданова, станом на жовтень 2024 року Росія могла виготовити два експериментальні зразки ракети, одна з яких прилетіла по Дніпру 21 листопада. До того ж українська розвідка припускає, що "Орешник" - це кодова назва проєкту ракети "Кедр", розробленої на базі РС-24 "Ярс".
"Іще раз кажу. Ракета експериментальна. Ми знаємо точно, що станом на жовтень мали зробити два дослідні зразки, може, зробили трохи більше, але повірте, це дослідний зразок, але ще не серійне виробництво, слава Богу", - повідомляв керівник ГУР.
У виданні Defence Express зазначали, що ракета, якою залякує Путін називається "Рубіж". Її розробка була секретною, тому що ракета здатна переносити ядерний заряд, а це виходить за межі Договору про розміщення ракет малої та середньої дальності.
Заяви про використання ядерної зброї справді викликають занепокоєння серед українського і західного суспільства. Однак варто розуміти, що абсолютна більшість російських далекобійних ракет може мати ядерне оснащення, включаючи "Іскандери", "Кинджали", крилаті ракети типу Х-55 та Х-102, повідомляли у виданні. Росіяни, на жаль, не припиняють застосовувати ці ракети задля терору цивільного населення та інфраструктури України.
Військові аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) зазначали, що інформаційна кампанія Кремля щодо вихваляння "Орешника" має насамперед мету - тиснути на Захід та Україну, зокрема, заради зменшення військової підтримки Києва. Американські та українські ЗМІ зазначали, що "Орешник" не є принципово новою зброєю.
Офіційні представники Пентагону також підтвердили у листопаді, що це ракета середньої дальності, створена на базі міжконтинентальної ракети РС-26 "Рубіж". Речниця Пентагону Сабріна Сінгх наголосила, що попередні російські атаки використовували ракети з більшими боєголовками. Аналітики ISW також погодились, що удар 21 листопада по Дніпру не продемонстрував нових російських можливостей.
В Інституті вивчення війни нещодавно заявили, що Росія і так щодня атакує Україну озброєнням, яке здатне нести ядерні боєголовки, а тому ці погрози є лише частиною стандартної кампанії Кремля щодо залякування. Аналітики зазначили, що всі наголошування на руйнівних властивостях "Орешника", порівняння її з метеоритом, згадування про високий ступінь смертоносності мають єдину мету - налякати Київ та країни Заходу для того, щоб зупинити удари по РФ далекобійною зброєю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.