Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський спростував фейк російського диктатора, заявивши про продовження активних дій у російському регіоні, де українські бійці не тільки воюють, а й пишуть радіодиктант
Правитель Росії Володимир Путін невдало збрехав про оточення 2 тисяч українських військових у Курщині. Цією байкою він поділився ще 24 жовтня, підводячи підсумки саміту БРІКС у Казані. Вже вчора за таку нісенітницю російського диктатора спіткала критика від українських військових експертів, які сміливо називали його "КДБшним паперовим черв'яком", який взагалі не знає, що таке оточення.
Вже через день стало зрозуміло, що брехня Путіна є настільки очевидною, що деяким в оточенні очільника Кремля мало б бути якось соромно. Бо виходить, що попри нафантазоване Путіним оточення, українські військові спромоглися брати участь у радіодиктанті національної єдності, який писали прямо на позиціях, за партами однієї зі шкіл Суджі.
24 жовтня, під час пресконференції в Казані, Володимир Путін заявив, що російські війська "оточили та заблокували близько двох тисяч українських військових у Курській області". Він також додав, що "розпочато ліквідацію цього угруповання". Проте конкретне місце кремлівський правитель не вказав, також він не уточнив, де саме йдуть бої, що викликало низку запитань у міжнародної спільноти. За його словами, за час боїв у регіоні українська сторона вже втратила понад 26 тисяч військових убитими і пораненими, а також 76 танків та більше сотні інших броньованих машин. Насправді ж, це українські військові посунули лінію смерті на Курщині і ліквідували взвод російських морпіхів-вбивць, які обезголовили українського військового.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський одразу відреагував на слова Путіна, назвавши заяви "відвертою дезінформацією". Зокрема, він зауважив, що українські сили й досі ведуть активні бойові дії на Курщині, а значні сили РФ, які перекинуто до Курської області, відібрані з інших фронтів, зокрема Харківського та Донецького напрямків. За словами Сирського, попри сильний тиск, українські війська ведуть операції вже третій місяць поспіль, спричиняючи суттєві втрати ворогу. За цей час, за підрахунками головнокомандувача ЗСУ, ворог не дорахувався:
Дорога смерті для армії Путіна в Курській області - ділянка дороги протяжністю 14 кілометрів, яка перебуває під обстрілом українських військ. На цьому відрізку повсюди можна побачити знищену та обгорілу російську техніку вартістю на десятки мільйонів доларів. Найбільших втрат у цьому секторі зазнала 155-та бригада морської піхоти Тихоокеанського флоту ЗС РФ.
У той же час українські військові, певно, ще з 24 жовтня активно готувалися до написання радіодиктанту національної єдності, який було організовано і в Суджі – місті, яке згадується в контексті боїв у регіоні. Український журналіст Андрій Цаплієнко логічно зауважує, що треба показати Путіну фотографії оперкомандування "Захід", на яких воїни 44 окремої артилерійської бригади відволіклись на написання диктанту у Суджі.
"Наші артилеристи з 44-ої бригади пишуть диктант національної єдності в Суджі. Навряд чи вони б це робили в оточенні, хіба ні?", - ставить риторичне запитання Цаплієнко.
Український журналіст Денис Казанський нагадав, що це не перша брехня Путіна, в якій вже починає плутатися він сам. Він згадав, як кремлівський очільник перелякано вигадав втрати України у війні з РФ, які нібито уп'ятеро більші за російські.
"Путін знову заплутався у власній брехні і набрехав про втрати України. Кілька місяців тому він брехав, що Україна втрачає за місяць по 50 тисяч людей. А вчора він уже стримав апетити і заявив, що під час контрнаступу минулого року Україна втратила 16 тисяч осіб (Шойгу стверджував, що Україна втратила тоді взагалі 166 тисяч). Чи то дід впав у маразм і сам не пам'ятає, що ніс півроку тому. Чи бреше навмання, наплювавши на якусь правдоподібність. Але в будь-якому випадку очевидно - його слово не варте нічого", - написав Казанський.
Заяву Путіна в ефірі "Настоящее время" прокоментував український військовий експерт Сергій Грабський. Він заперечив оточення угруповання ЗСУ у Суджі.
"Оперативна обстановка говорить про те, що противнику вдалося вклинитися в районі Новоіванівки Суджанського району. Росіяни виходять на рівень сіл Леонідове та Олександрія, – каже він. – Але це не означає, що ті війська, які знаходяться на північ від цього району, зокрема в районі населеного пункту Кремінне, на південь від нього, знаходяться в оточенні".
Як зазначив Грабський, для оточення росіянам потрібно здійснити охоплення з інших напрямків, з яких атаки все ще вдало відбиває українська армія. При цьому задачі ЗСУ на Курщині, як акцентує військовий експерт, ніяк не окупувати російські території.
"Можемо ми говорити про втрату деякої території, яка контролювалася Україною? Так, безумовно, – наголошує Грабський. – Але завдання українських військ там – не втримати за будь-яку ціну територію, а маневреними діями скувати якомога більше угруповання противника у цьому напрямі і завдавати йому якомога більших втрат", - підкреслив Грабський.
Військові характеризують ситуацію на Курщині як важку, але не катастрафічну. Український військовий експерт Олександр Коваленко відреагував на заяву Путіна про оточення українських військ у Курській області, назвавши її безпідставною.
Він зазначив, що не спостерігає жодних ознак тактичного або оперативного оточення Сил оборони України в цьому регіоні. Експерт також пояснив, що оперативне оточення передбачає ізоляцію підрозділу від основної групи військ з втратою можливості отримувати постачання або виходити із зони ізоляції (але зі збереженням свободи маневру), також Коваленко підкреслив, що тактичне оточення передбачає ще й обмеження свободи маневру. Він додав: "Сідай, Вова – двійка", звертаючи увагу на те, що Путін явно некоректно розуміє поняття оточення.
Щоправда, є і кардинально діаметральні точки зору серед українських експертів, які скептично відносяться до будь-яких заяв, не тільки Путіна. Так, проректор Європейського університету, доктор філософських наук, професор Сергій Ягодзінський пише, що не вірить нікому.
"Нікому не вірю. Час покаже", - прокоментував він спростування Сирського щодо оточення військ під Курськом.
Вже третій рік поспіль, навіть у зоні бойових дій, військові, які мають змогу, долучаються до написання Радіодиктанту національної єдності. Захисники пишуть його просто на позиціях - біля гармат і бойових машин, на командних пунктах, а іноді й у шпиталях.
Щороку диктант має свою унікальну атмосферу. Цьогоріч, збагачений глибоким, звучним текстом, створеним відомою українською письменницею, поетесою та літературознавицею Оксаною Забужко, він став особливим символом єдності, пролунала кожна його літера, передана радіоприймачами й ноутбуками в усіх куточках, де виконуються бойові завдання.
"І так, цей український голос ніхто більше не зможе вимкнути чи заглушити. Мова має значення, мова - це наша зброя, що наближає Перемогу", - зазначили у комунікаційному підрозділі 44 окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.