Тактична ядерна зброя становить небезпеку для оперативних угруповань військ НАТО
Російські воєнні кораблі Північного флоту почали виходити в море, озброєні ракетами з тактичними ядерними боєголовками. Взяття на озброєння тактичної ядерної зброї свідчить про те, що росіяни усвідомлюють, що нездатні протистояти НАТО конвенційною зброєю. Водночас тактична ядерна зброя становить небезпеку для цивілізованого світу, оскільки росія скочується до рівня відсталих авторитарних країн
Кораблі військово-морського флоту країни-окупанта почали виходити у відкрите море, маючи на озброєнні тактичну ядерну зброєю. Це відбулося вперше з останні тридцять років, повідомляють у звіті на сайті відомства.
Війна в Україні виснажила оборонний потенціал рф, тому в кремлі роблять відчайдушну ставку на погрози ядерною зброєю. Норвезькі розвідники повідомляють, що росіяни розміщують своє тактичне ядерне озброєння переважно на підводних човнах і кораблях Північного флоту. Показово, що це відбувається після того, як весь світ побачив вразливість стратегічної авіації рф після ударів безпілотниками по аеродромі в Енгельсі.
Це вперше після закінчення холодної війни, коли кремль наказав флоту виходити в море, маючи на озброєнні тактичні ядерні боєголовки. Попри те, що є великі сумніви, щодо того, що москва колись наважиться їх застосувати, сам факт не можна ігнорувати.
«Центральна частина ядерного потенціалу розміщена на підводних лодках Північного флоту і надводних кораблях. Ядерне озброєння є особливо серйозною загрозою в операціях, в яких можуть брати участь країни НАТО», — вважає розвідка.
Заступник начальника розвідувальної служби Норвегії Ларс Нордрам заявив, що небезпека зростає, оскільки, як можна очікувати, росія найближчими роками стане ще більш авторитарною країною. Пропаганда та репресії найближчим часом лише посиляться, а це штовхатиме рф до пулу авторитарних країн на зразок Північної Кореї та Ірану.
На відміну від стратегічної ядерної зброї, призначення якої завдавати ураження супротивнику на великій дистанції, концепція тактичної ядерної зброї (ТЯЗ) передбачає, що ворожим об’єктам має бути завдана велика шкода у відносній близькості від власних сил, тому заряд, зазвичай, менший, водночас враження довколишнього середовища має бути мінімальним. ТЯЗ — це невеликі ядерні боєприпаси, призначені для завдання ударів по цілях чи скупченню військ противника на полі бою чи тилу.
Озброєння може бути розміщено на підводних човнах, палубній авіації чи кораблях різного класу. На флоті ними можуть оснащувати як артилерійські гармати, так і корабельні крилаті ракети, палубну авіацію, і навіть підводну зброю — торпеди, глибинні бомби, якірні та донні міни. Застосовувати таку зброю за Союзу планували проти американських авіаносних груп.
Між Сполученими Штатами та СРСР у 1990 році було підписано угоду про скорочення тактичних ядерних озброєнь. Після розвалу СРСР угоду підтримав російський президент Борис Єльцин. Сторони зняли з озброєння та ліквідували тисячі ракет. Точних даних про виконання обома країнами взятих на себе зобов’язань немає. Але досі російський і американський флот із ядерного озброєння мали лише балістичні ракети, розміщені на атомних підводних човнах. Путінська росія відійшла від цієї угоди, оскільки усвідомлює, що не може дорівнятися західними країнам у звичайному озброєнні.
Нагадуємо, що раніше ми писали про те, що путін лякає світ ядерною зброєю та до чого це може призвести. Ми також розповідали, що путін лякає США та Британію новою ядерною ракетою. Крім того, росія розмістила носії ядерної зброї в Криму та Білорусі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.