ПАРЄ ухвалила резолюцію про підтримку відновлення України: що передбачає документ

Асамблея закликала до створення міжнародного трастового фонду, куди будуть депоновані всі заарештовані активи Росії, які перебувають у володінні інших держав

Засідання в ПАРЄ
Засідання Парламентської асамблеї Ради Європи по українському питанню відбулось 16 квітня

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію "Підтримка відновлення України". Вона закликає країни ЄС та інші держави до створення міжнародного компенсаційного механізму під егідою Ради Європи. Зокрема, йдеться про створення міжнародного трастового фонду, куди передадуть всі російські державні активи, яку перебувають у володінні держав-членів та не членів Ради Європи. Ці кошти хочуть скерувати на відбудову України. 

Про засідання Парламентської асамблеї, яке відбулось у вівторок, 16 квітня, інформує Верховна Рада України. Резолюцію, яку прийняли на ньому, називають важливою для України. 

"ПАРЄ закликала держави-члени Ради Європи та держави, що не є членами Ради Європи, які володіють російськими державними активами, активно співпрацювати у якнайшвидшій передачі цих активів до створеного міжнародного компенсаційного механізму", - йдеться у повідомленні ВР. 

Також Асамблея закликала до створення міжнародного трастового фонду, куди будуть депоновані всі російські державні активи, що перебувають у володінні держав-членів та не членів Ради Європи й до створення неупередженої та ефективної міжнародної комісії з розгляду претензій. Ці кошти країни-агресорки планують скерувати на відбудову України від збитків, завданих війною. 

"Рада Європи вже продемонструвала лідерство у створенні Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України. Зараз вона повинна відігравати значну роль у підтримці зусиль з відновлення України, рекомендуючи заарештувати російські державні активи з цією метою", - пишуть у ВР.

Заморожені активи РФ для України

Раніше Рада Європи прийняла рішення про те, що перший мільярд від прибутків із заморожених російських активів на користь України ЄС може виділити вже 1 липня. Це відбудеться за умови, якщо Євросоюз діятиме швидко для реалізації необхідних процедур. Загалом цього року Україна може отримати близько 3 млрд євро від прибутків з активів рф. Але проти такої ініціативи виступають Австрія і Угорщина. 

Від початку повномасштабного вторгнення рф західні країни заморозили значну суму грошей, які належать російському Центробанку. Це приблизно 260 мільярдів євро.

Нагадаємо, напередодні Єврокомісія схвалила український план реформ, який дозволить отримати 50 мільярдів євро допомоги упродовж трьох років. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube