«Путін не планує миру, а планує нову війну» - Столтенберг закликав Захід готуватися до тривалої підтримки України

Читать на русском

Генсек НАТО впевнений, що російський диктатор навмисно веде війну на виснаження

Читать на русском
Єнс Столтенберг
Столтенберг заявив, що союзникам України потрібно готуватися до тривалої підтримки зброєю через політику путіна

Генсек НАТО впевнений, що російський диктатор навмисно веде війну на виснаження

Єнс Столтенберг попередив Захід, що через плани диктатора путіна Україні може знадобитися тривала підтримка. Підозрюваний у злочинах путін планує влаштувати війну на виснаження в Україні. Через це підтримка союзників не має слабшати, а тільки збільшуватися.

Про це Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив в інтерв’ю для The Guardian. Столтенберг додав, що путін точно не має прагнення до встановлення миру. Замість цього він тільки збирається кидати ще більше солдат на забій. Союзники України мають підготуватися до тривалої підтримки нашої спроможності захистити себе.

«Президент путін не планує миру, він планує нову війну. Він нарощує виробництво військової промисловості та звертається до авторитарних режимів, таких як Іран чи Північна Корея, та інших, щоб спробувати отримати більше зброї», – заявив Столтенберг.

Генсек НАТО також зазначив, що бої під Бахмутом та на сході України показують, що рф готова відправити на смерть тисячі солдат, аби просто мати шанс на мінімальну вигоду. Фактично, путін вдається до війни на виснаження. При цьому, союзники мають розуміти, що доведеться тривалий час підтримувати Україну зброєю, боєприпасами та запасними частинами.

Наразі через інтенсивність бойових дій Україна використовує від 4 до 7 тисяч артилерійських снарядів на день. При цьому, рф випускає їх по приблизно 20 тисяч штук на день. Водночас, рівень витрат українців все одно є вищим, ніж рівень виробництва у союзників. Проте, нові контракти мають скоро змінити ситуацію.

Столтенберг сподівається, що країни НАТО зможуть домовитися про нові інвестиції в оборону, як мінімум на рівні 2% ВВП. Крім цього важливо переконати Китай відмовитися від постачання зброї до рф.

Україна та НАТО

Нещодавно представники НАТО повідомили, що не виключають можливість таки надати України винищувачі F-16, чи інші сучасні літаки. Наразі до цього питання все ще відносяться з невпевненістю, але від цілковитої відмови вдалося доволі швидко перейти до довгострокової перспективи, а там недалеко і до передачі в найближчий час.

Водночас, українці активно посилюють підтримку приєднання України до НАТО. Загалом, 82% наших громадян підтримують таку ініціативу. Це на 10% більше, ніж показник червня 2022 року, і на 23% більше, ніж було в квітні 2022 року.

Нагадаємо, що у розвідці розповіли, скільки «Шахедів» могло залишитися в росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.