Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
"Подобається, не подобається - терпи, моя красуня" - Путін про Мінські угоди
У понеділок, 7 лютого, президент Франції Еммануель Макрон провів у Москві зустріч із президентом РФ Путіним. За підсумками переговорів глави держав провели спільну прес-конференцію.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Meduza.
Прес-конференція була нетривалою, але інформативною. У ході неї Макрон заявив, що всі країни мають сприяти деескалації ситуації, і що "забезпечення власної безпеки не можна створювати на шкоду іншим державам". Також він сказав, що найближчі дні будуть вирішальними і те, що діалог із Путіним розпочався. Президент РФ у свою чергу знову згадав про утиск російськомовного населення в Україні та необхідність дотримання Києвом Мінських угод. Проте найцікавіше – Путін запропонував політичний притулок Петрові Порощенку, якого "переслідують в Україні". Нижче наводимо короткий переказ прес-конференції.
Володимир Путін: Росію намагаються заспокоїти, що НАТО є оборонною організацією, але в тому, наскільки це так, вже переконалися жителі Іраку, Лівії, Афганістану, Сербії. У військовій стратегії НАТО Росія прямо названа ворогом. Вони чомусь вважають загрозою рух наших військ нашою ж територією і тому вибудовують недружню політику. Вони накачують Україну зброєю. А Київ не хоче дотримуватися мінських домовленостей, дискримінує російськомовне населення. Вони й Порошенко переслідують, а ми готові надати йому політичний притулок. Якщо Україна буде в НАТО і військовим шляхом повертатиме собі Крим, всі європейські країни виявляться втягнутими в конфлікт без своєї волі. А якщо розпочнеться ядерна війна — переможців не буде. Україна має дотримуватися мінських угод: подобається, не подобається — терпи, моя красуне. Ми 30 років просили НАТО – не робіть того, не робіть цього, але нас просто ігнорують. А зараз нам надіслали відповіді на наші пропозиції і всі ключові питання там проігноровані.
Еммануель Макрон: Політика відкритих дверей НАТО — це екзистенційне питання, нам було б складно сказати Фінляндії чи Швейцарії, що вони не можуть потрапити туди. В останні 30 років Росії було завдано травм, і тому тепер нам потрібні нові механізми безпеки, але не можна їх створювати, порушуючи фундаментальні права європейських країн. У багатьох з них був досвід, що травмує, ми не можемо про це забути. Ми не можемо наражати себе на ризик нової конфронтації. Найближчі дні будуть вирішальними, я проводитиму консультації у Києві та з нашими партнерами в Європі, нам потрібно домовитися щодо конкретних заходів. Я розумію, чому нервується Зеленський — адже на кордоні його країни знаходяться 125 тисяч російських військових. Я впевнений, що ми можемо побудувати безпеку в Європі на основі напрацювань ОБСЄ, але нам потрібні й новаторські рішення. Нам треба говорити з Росією, на кожному етапі ми можемо знайти компроміс. Наша географія не зміниться, тому ми маємо працювати як сусіди. Не можна сказати, що ми домовилися, але процес розпочався.
Раніше ми повідомляли, що за добу бойовики 5 разів порушили режим «тиші», поранено українського військового.
Також писали про те, що у небі над Донбасом перебуває літак-розвідник НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.