Путін хоче Стамбульських домовленостей для України: у Трампа їх не виключають, але вважають несправедливими

Келлог заявив, що Стамбульський документ може бути відправною точкою, але потрібно створювати нову угоду

Мирні переговори
Чи стануть Стамбульські домовленості основою мирних переговорів. Колаж: Інформатор

Стамбульські домовленості можуть бути "відправною точкою" у майбутніх мирних переговорах, як того хоче Росія. Про це сказав спеціальний представник США з питань України та Росії Кіт Келлог. На його думку, потрібно створювати новий документ.

Таку заяву він зробив під час виступу в Раді з міжнародних відносин на тему "Поточний стан війни в Україні та як війна може закінчитися". На його думку, Стамбульський документ не є справедливим.

"Я не думаю, що для всіх нас це справедливі рамки, і вважаю, нам потрібно розробити щось абсолютно нове", зазначив Келлог та додав, що все залежатиме від того "як переговорні групи рухатимуться вперед".

За його словами, у Стамбулі росіяни пропонували свої умови "для дуже ослабленої України", оскільки тоді пройшло лише 30 днів від початку повномасштабного вторгнення. І попри те, що тоді Київ погоджувався на деякі умови, треба враховувати, що вже минуло три роки, підкреслив Келлог.

Спецпредставник Трампа відповів, що Стамбульські домовленості не будуть основою для майбутної мирної угоди. Вони будуть лише відправною точкою.

У чому суть Стамбульських домовленостей

Під час перемовин у 2022 році в Стамбулі Росія вимагала від України відмовитись від вступу до НАТО й змиритись з окупацією частини своєї території. Фактично йшлося про 12 пунктів капітуляції, які Україна відкинула. 

Серед російських ультиматумів були неодноразово озвучені вимоги провести "денацифікацію", "демілітаризацію", нейтралітет та позаблоковість України, визнати російську окупацію Криму та незалежність фейкових  "Л/ДНР", визнати державний статус російської мови, "захист канонічного православ'я", діяльність російських шкіл, розблокувати російські ЗМІ, йшлося і про гарантії постачання води до окупованого Кримського півострова.

У грудні 2024 року Інформатор отримав майже узгоджену версію цього документу від 15 квітня 2022 року. Якщо її прочитати, можна легко побачити, що це не був шлях до миру. Це була пастка Путіна, який хотів остаточно взяти Україну під свій контроль, попередньо приведши нашу країну в такий стан, в якому вона не мала б змоги ніяк протистояти агресії. Давайте розбиратися по пунктах. Більше про неї можна прочитати у нашій статті.

США та Україна почнуть переговори про закінчення війни

Раніше журналістка Fox News заявила, що у Саудівській Аравії розпочнуться переговори між Україною та Сполученими Штатами Америки. Вони заплановані на вівторок, 11 березня. Там обговорюватимуть завершення війни.

Після цього спецпредставник президента США Стів Віткофф підтвердив, що американська та українська делегації зустрінуться наступного тижня у Саудівській Аравії. На ній Вашингтон хоче узгодити з Києвом рамки мирної угоди. Також говоритимуть про первинне припинення вогню.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube