У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Вчені припустили, що міміку коти переймають у людей.
Вчені в США з'ясували, що у кішок близько 300 різних виразів "обличчя". Вчені певні, що таким чином котики спілкуються з людьми, адже постійно живуть поруч. Однак тільки третина господарів здатні розрізняти 13% відсотків із них.
Команда Каліфорнійського університету зафіксувала 276 унікальних виразів, кожен із яких складався з 4 рухів (усього унікальних рухів 26). Наприклад, відкритий рот, облизування носа, притиснуті вуса, положення вух тощо. Крім того, котики здатні дивуватись і показувати це всім своїм виглядом. А ще інколи вони посміхаються, шкірячи мордочку так, ніби побачили смішний мемчик в мережі. Бувають вони і відверто сумними!
В дослідженні прийняли участь півсотні піхнастиків. Впродовж деякого часу вчена Лорен Скотт відвідувала благодійне котяче кафе в Лос-Анджелесі і зняла приблизно 194-хвилинне відео з котиками. Потім їхні емоції аналізувала психологиня Бріттані Флоркевич.
Цікаво, що 18% мімічних жестів виглядають двозначними. Натомість 45% виразів морди було визначено як позитивно-дружелюбні, 37% - як негативно-агресивні. Вчені припускають навіть, що деякі вирази своїх мордочок тварини еволюційно перейняли від людей. Дослідження підкреслює складність комунікації котів, спростовуючи поширену думку про них, як про тварин не надто розумних.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.