Пташка з гранатою залетіла - думав, помер: Бутусов розповів історію полоненого десантника РФ

Журналіст Юрій Бутусов опублікував відео допиту російського військового, який здався українським силам на Покровському напрямку. Він - один із десятків солдатів, які визнали: вижити можна лише, якщо скласти зброю

Росіяни здаються в полон ЗСУ
У російській армії здаються у полон ЗСУ, якщо хочуть жити

Російські військові дедалі частіше здаються в полон Збройним силам України, усвідомлюючи марність подальшого спротиву. Один з останніх випадків, який набув розголосу - історія десантника Сергія Кашина. Він з 217-го парашутно-десантного полку ЗС РФ.

Його історію опублікував журналіст Юрій Бутусов. Кашин - уродженець Челябінська. До війни працював охоронцем, сидів у тюрмі, після чого підписав контракт із російською армією "через гроші", щоб, за його словами, "допомогти родині". Щоправда, під час виконання бойового завдання щось пішло не так - і військовий РФ вирішив здатися ЗСУ аби вижити.

"Я вийшов на бойове завдання, за три дні здався в полон. Коли в ямі сидів, то пташка з гранатою всередину залетіла з таким фіолетовим кольором, потім вибухнула. Я думав, що все помер", - розповів російський військовий з позивним "Блондин".

Він здався на Покровському напрямку і зізнався, що більшість його підрозділу просто не доходить до позицій:

"Жити всі хочуть. Щоб навіть до місця дійти - це дуже складно. Виходить група з десяти людей - повертаються двоє".

Telegram oembed: https://t.me/ButusovPlus/19232

Історії здачі у полон ЗСУ

Це далеко не перший випадок добровільної здачі росіян у полон. З початку повномасштабного вторгнення дедалі більше окупантів не хочуть воювати та просять захисту в українських військових. На Миколаївщині раніше ЗСУ знешкодили ворожий десант - частина росіян одразу здалася. Один із полонених зателефонував матері і розповів, що не знаходиться "на навчаннях", а воював Україні, закликав її вийти на протест і вимагати виведення російських військ.

Ще шість танкістів РФ здалися у цьому ж регіоні, заявивши, що "не хотіли бути гарматним м’ясом". У серпні 2024 року ціла рота кадировців та регулярних військових здалася в полон у Курській області - понад сотня окупантів поповнили український обмінний фонд.

Також у полон потрапляють іноземці - солдати КНДР та китайці, яких Росія використовує як робочу силу. Під час пресконференції в Києві полонені громадяни Китаю заявили, що їх обдурили обіцянками заробітку і зманіпулювали пропагандою. Для родичів окупантів, які хочуть визволити своїх дітей, в Україні діє Об'єднаний центр з питань поводження з військовополоненими. Звернутися можна за цілодобовими номерами: +38 067 650 83 32; +38 098 087 36 01. Email: united.centre.ssu@gmail.com. Нагадуємо: українські військові дотримуються Женевської конвенції щодо військовополонених. Здатися в полон - єдиний спосіб вижити для солдата, який розуміє, що воює не за свою землю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube