Провали росії та успіхи України: Інститут вивчення війни

росіяни відверто незадоволені, однак все одно підтримують путіна

Провали росії та успіхи України: Інститут вивчення війни

путіна продовжують критикувати. І роблять це навіть провоєнні націоналістичні спільноти. Підрив Кримського мосту, провальна мобілізація, затоплення крейсера москва та обмін полоненими бійцями, яких Кремль фактично демонізував після подій на Азовсталі — одні активно засуджують, а інші налаштовані до помсти. Про внутрішні настрої русні далі в матеріалі Інформатор. 

Як пише Інститут вивчення війни, збільшення критики = зростання сумнівів щодо здатності путіна досягти обіцяної ним мети «денацифікації» України. Лідери думок, відверто звинувачують президента рф, в тому, що заявлені ним цілі вторгнення, вочевидь, не резонують з націоналістичною спільнотою "яка твердо підтримує ідеологію історичної та культурної переваги Росії та права контролю над територіями колишнього Радянського Союзу та Російської імперії". путіна критикують й за те, що вони не змогли захопити Україну після революції Євромайдану в 2014 році, за провальний хід "спеціальної операції", за неналежні інформаційні умови перед повномасштабним вторгненням в Україну й за недотримання власних "червоних ліній": щодо розширення НАТО чи постачання в Україну систем стратегічної зброї.

"Кремль з самого початку залишив місце для плутанини щодо свого власного бачення війни, і цей факт може загрожувати його подальшій підтримці серед людей, для яких резонують найекстремальніші та грандіозні цілі" - зазначили аналітики.

Окрім путіна, "під роздачу" російських націоналістів, пропагандистів та довірених чиновників потрапили служби безпеки та Міністерство оборони Росії. А ще в провалах звинувачують заступника голови Ради безпеки росії медведєва, після того, як він зробив кілька публічних заяв про те, що атака на Кримський міст була російською «червоною лінією». "Зрадниками" називають і російські спецслужби, які на думку журналіста "Комсомолки, російського полковника запасу Віктор Баранець відповідальні за вибух на Кримського мосту. 

Ті, хто так чи інакше дотичний до інформаційного простору в росії, вимагають повернути ініціативу на полі бою та відновити ракетну атаку по українській інфраструктурі. Закликав до новинх атак і російський пропагандист соловйов, який в прямому ефірі цитував Володимира Леніна про те, що «війну потрібно вести по-справжньому, або її не можна вести взагалі». 

"Стає все більш очевидним, що російські голоси в інформаційному просторі все більше усвідомлюють, що війна йде погано, нападаючи на стратегію мовчання кремля та закликаючи до публічної участі путіна у війні. Однак путін не може зробити єдиного, чого вимагає його жорсткий електорат, — виграти війну.  " - вважають в інституті. 

Поява прямої критики серед його найвідданіших посіпак, ймовірно, є передвісником зростання майбутнього невдоволення.

Прокидайтесь, це контрнаступ

Російські джерела визнали, що український контрнаступ на півдні становить значну загрозу для російських військ на півдні України.  Це визнання є значним відхиленням від попереднього наративу, який протягом місяців подавався пропагандистами, лідерами думок та російським Міноборони про те, що українські контрнаступи в Херсонській області були неможливими або невдалими. російські джерела змінюють своє алібі, стверджуючи, що українці не досягли б успіху без прямої участі НАТО, поширюючи наратив, що росія воює проти "потужного західного блоку", а не проти "маленької" України. 

Путін продовжує "тасувати" військових командирів, аби хоч якось відвести від себе провину за провали на війні проти України. За інформацію військового формування "Вагнер" через підрив мосту міністра оборони сергія шойгу та начальника Генштабу генерала армії валерія герасимова найближчими тижнями також планують замінити. За припущеннями, замість шойги назначать губернатора Тульської області олексій дюміна, а герасимова замінить заступник начальника Генштабу генерал-лейтенант олександр матовников.

Нині всією «спеціальною військовою операцією» керує генерал армії сергій суровікін. На нього покладають великі надії. Однак, на думку ISW, якщо суровікін справді є ще більш токсичним лідером, ніж його попередники, він лише загострить військові проблеми Росії.

Однак суровікіна підтримує пригожин — керівник приватної військової організації "Вагнер". В одному з останніх інтерв'ю пригожин нагадав, що суровікін стрибнув у свій танк і «кинувся рятувати свою країну» у серпні 1991 році.Тоді як група прихильників жорсткої лінії намагалася захопити владу у генерального секретаря комуністичної партії Михайла Горбачова і зупинити його зробити наступний крок у розпаді Радянського Союзу. Протестувальники вийшли на вулиці Москви на підтримку Горбачова та його політики, а суровікін намагався їх придушити. Підрозділи під його командуванням у той час вбили трьох мирних жителів. 

Замість епілогу

"Ескалація, звичайна чи ядерна, не може вирішити проблеми Путіна" — вважають в Інституті вивчення війни. 

Якщо російські сили зможуть розширити свої атаки на українські населені пункти чи критичну інфраструктуру, або якщо Путін захоче застосувати тактичну ядерну зброю проти України, він може лише сподіватися, що таким чином на деякий час зупинить українські контрнаступи. Однак такі атаки не дозволять його силам завоювати Україну та досягти цілей, яких вимагають російські націоналісти.

Нагадаємо, напередодні президент України Володимир Зеленський назвав єдиний можливий формат переговорів для припинення війни. В той час як путін почав побоюватися за хід війни й скликає Радбез. Раніше, Інформатор писав, що Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що в росії спостерігається провал мобілізації.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube