Протестувальники в Ірані палять бази Корпусу ісламської революції. Як це вплине на Україну?

Протестувальники в Ірані палять бази Корпусу ісламської революції. Як це вплине на Україну?

Читать на русском

Якщо режим паде, то росія втратить джерело постачання безпілотників Shahed

Читать на русском
Протестувальники в Ірані палять бази Корпусу ісламської революції. Як це вплине на Україну?

Якщо режим паде, то росія втратить джерело постачання безпілотників Shahed

В Ірані тривають масштабні протести. Захоплені всі вулиці столиці. Силовики втратили контроль над містом. Акції тривають уже кілька днів і охопили не лише Тегеран, але й більше десятка інших міст. Вже є загиблі та затримані. Тисячі людей вийшли на вулиці іранської столиці, а також міст Ісфахан, Карадж, Мешхед, Рашт, Саккес та Санандадж. 

На її місці міг бути кожен

Спровокували цей протест події 14 вересня.Тоді так звана “поліція моралі” Ірану у Тегерані затримала місцеву дівчину  Махса Аміні. “Порушення”, яке закидали їй пред’явили - нібито вона не носила хіджаб належним чином. Після арешту Махса Аміні жорстоко катували та били. Через два дні після затримання вона померла, впавши перед тим у кому. Саме її смерть стала “останньою краплею” для багатьох іранців, про це Інформатору розповів заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов. 

“Чоловіки та жінки цей випадок екстраполюють на себе. Що вони так само можуть бути жертвами невмотивованого насильства. Насильство яке чиниться найбільш консервативною частиною режиму”, - розповів Інформатору Сергій Данилов. 

Та розгнівані люди, які вийшли на вулиці, не лише жорстокою розправою над дівчиною. А й загалом ситуацією з недотриманням прав людини у країні в цілому. І крім цього - бідністю, в якій живе велика частина суспільства. Адже на країну накладені жорсткі міжнародні санкції. 

“Це накопичувалися давно. І вже були інші повстання. Це не перше. І минулі були достатньо криваві. Горючий матеріал під це теж є давно накопичуватися.  Жінки давно вимагали відміни жорстких правил. І дівчина, яку вбили, вона теж далеко не перша”, - каже Інформатору експерт-міжнародник Сергій Данилов. 

Найбільш жорсткі сутички з силовиками - в Курдистані. Там вже відомо, що загинули мінімум троє людей. У соцмережах з’явилося відео, де видно, як люди кидають камінням у правоохоронців та їхні автомобілі. Також видно, як палають машини. 

Чим закінчиться цей протест, зараз спрогнозувати дуже складно. Імовірно, що владі вдастся його придушити, каже заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов. Втім влада Ірану вже висловлює співчуття родичам загиблої дівчини і обіцяє “вживати заходів для захисту порушених прав”. Робиться все це для того, що “зам’яти” ситуацію, впевнений експерт. Адже ситуація вийшла з-під контролю. 

“Протестанти захоплюють уже зброю, палять поліцейські відділки. Палять бази Корпусу ісламської революції. І б'ються з режимом. Цей протест підтримує доволі значна частина суспільства”, - каже Інформатору Сергій Данилов. 

Якщо владу в Ірані все ж таки скинуть, це може бути вигідним для України. Адже саме нинішнє керівництво цієї країни, судячи з усього, ухвалило рішення надати росії бойові дрони для війни з Україною. 

Що цьому передувало. 

В Ірані дівчина померла після того, як її арештувала поліція моралі. Ілон Маск збирається активувати Starlink для іранців на тлі протестів в країні. Іраньскі жінки в знак протесту почали знімати хіджаби та стригти волосся

Раніше інформатор писав про те, що Одесу атакували іранськими дронами-камікадзе

Максим Урлапов 



Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.