Саломе Зурабішвілі залишила президентський палац і приєдналася до протесту.
У парламенті Грузії 29 грудня завершилася церемонія "інавгурації" нового проросійського президента Михайла Кавелашвілі, легітимність якого не визнають п'ята президентка країни Саломе Зурабішвілі, опозиція та частина міжнародних партнерів країни. Після церемонії інавгурації біля будівлі парламенту Грузії проходить акція протесту. Протестувальники показують Кавелашвілі червоні картки після "інавгурації".
Саломе Зурабішвілі покинула палац на Орбеліані. Зібрані в президентській резиденції їй аплодували, висвистували і скандували "Саломея" і "Сакартвело", повідомляє кореспондент Paper Kartuli
У своєму виступі президентка сказала: "Дякую, що ви сьогодні тут. По той бік порожнеча, по той бік суспільство, там все за дверима, ось ми на вулиці, тому що ми нічого не боїмося, навіть гратів. Шість років тому я склала присягу, поклавши руку на Конституцію, але більше того, я склала присягу на вірність країні і народу. Тому я сьогодні тут, і ця лояльність не зміниться, чи я у палаці, чи поза ним. Звідси я піду разом з вами і буду разом з вами. Я беру з собою законність, я беру з собою прапор, я беру з собою те, що називається вашою довірою".
На інавгурації Кавелашвілі був засновник правлячої проросійської партії "Грузинська мрія" Бідзіна Іванішвілі, проти якого кілька днів тому США ввели санкції "за підрив демократичного та євроатлантичного майбутнього Грузії на користь Російської Федерації".
"Відлуння Кавказу" повідомило, що акредитованих у Грузії дипломатів не запросили на інавгурацію через "нестачу місць у залі". Опозиційні партії підтвердили, що Зурабішвілі продовжать вважати президентом навіть після інавгурації Кавелашвілі.
Після церемонії інавгурації біля будівлі парламенту Грузії розпочалася акція протесту. Протестувальники принесли з собою червоні картки, посилаючись на спортивне минуле нового президента (Кавелашвілі – колишній футболіст).
28 грудня тисячі жителів Грузії по всій країні вишикувалися в "живі ланцюги". У країні другий місяць відбуваються щоденні акції протесту проти чинного уряду, який оголосив про зупинення переговорів із ЄС.
У Тбілісі тисячі людей з прапорами Грузії та ЄС вишикувалися на набережній річки Мткварі та на кількох мостах, утворивши кілометровий "живий ланцюг". Подібні мітинги відбулися в Батумі, Кутаїсі, Зугдіді, Поті, Самтредіа, Руставі, Горі, Хашурі, Телаві та Гурджаані.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.