Проповзли кілометри мінних полів на животах: Кулеба розповів, як група з 31 бійця звільнювала Роботине

Бійці вимушені були повзти по 18 годин

Кулеба про штурми Роботиного
Як 31 боєць штурмували Роботине. Колаж: Інфоматор

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що звільнення села Роботине у Запорізькій області стало можливим завдяки зведеній групі з 31 бійця. За його словами, третина з них взагалі не мали бойового досвіду. Проте вони виконали одну з найскладніших бойових задач. 

Про це він заявив на конференції послів у Франції, повідомляє пресслужба МЗС.

Міністр наголосив, що просто зараз ЗСУ просуваються у ході контрнаступу. Він підкреслив, що за сухими зведеннями стоят долі та зусилля реальних людей.

“Кілька місяців один український підрозділ вів безперервні штурми на цій найтяжчій ділянці фронту, внаслідок чого особовий склад був фізично та морально виснаженим. Втрати людей та техніки… В якийсь момент цей підрозділ просто втратив здатність продовжувати наступ. Тоді були такі ухвалені радикальні рішення і в ньому змінили керівництво”, – розповів Кулеба.

Він додав, що новий командир підрозділу попросив зібрати бійців, які мотивовані та готові виконувати задачі. Тоді вони налагодили горизонтальні звʼязки з суміжними підрозділами і розпочали роботу на лінії зіткнення.

“За 18 годин вони проповзали буквально на животах кілометри мінних полів, де на кожний квадратний метр росіяни поставили по шість мін”, – наголосив міністр.

Коли підрозділ дійшов до смуги дерев, яка розділяє фермерські поля, то вибив звідти окупантів. Українці протягом двох днів утримували позицію, поки не дочекалися підкріплення. Після цього бійці пройшли ще 10 км по мінних полях з рюкзаками по 35-40 кг ваги

“Вони встигли лише коротко перевести дихання та одразу пішли на штурм укріплених російських позицій, вибили ворога звідти та протрималися до підходу основних сил”, – додав Кулеба.

За його словами, протягом 40 днів цей підрозділ здійснив шість штурмів та провів дві розвідки. Група з 31 людини виконала роботу батальйону, який мав складатися з близько 400 людей. Серед них було семеро поранено, один з яких був у тяжкому стані, адже наступив на міну.

“Фактично, робота цієї групи зробила можливим наступ цілої бригади на Роботине та його звільнення після тижнів штурмів. Після закріплення на його флангах ми відкриваємо шлях на Токмак і, зрештою, Мелітополь та кордон з Кримом”, – підкреслив глава МЗС.

Чому Роботине важливе для просування ЗСУ

Роботине - село у Запорізькій області. Від обласного центру воно розташоване за 70 кілометрів, від тимчасово окупованих Токмака та Мелітополя - за 25 кілометрів та за 80 кілометрів відповідно. Як пише "Суспільне" звільнивши село, захисники прорвали першу лінію оборони ворожих військ, наступна лінія може бути менш захищеною, що дозволить ЗСУ легше просуватись. Такої думки дотримується аналітикиня Інституту вивчення війни Катерина Степаненко. Окрім цього, звільнення Роботиного наближає захисників до Токмака, який є одним з опорних пунктів російської армії на цьому напрямку.

Попри це перебільшувати вплив деокупації села не варто, говорить полковник запасу та координатор групи Інформаційний спротив Костянтин Машовець. Роботине має тактичне значення і дозволяє українським військовим створити плацдарм для подальшого просування.

"Східніше Роботиного є населений пункт Вербове. У тому місці ЗСУ вийшли до головного рубежу оборони. Зараз завдання: чи вдасться ЗСУ розширити це місце дотику, адже це буде впливати на подальші дії, на здатність подолання головного рубежу противника", - наголосив Машовець.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube