"Ми перенесли війну на вашу територію, і ви б не впорались із цим без допомоги Північної Кореї. Ви перший правитель Росії, який змушений був звертатись по допомогу у Пхеньян. І сьогодні ви повністю залежите від Китаю – теж вперше в історії Росії."
«Моя нова пісня також спогад про теплі й ніжні моменти, про дні, коли все здавалося особливим, а квіти — найніжнішими у світі. Навіть якщо у стосунках уже немає того світла, спогади все одно залишаються з нами, лікують і наповнюють серце», — ділиться YAROMIYA.
Пропагандисти брешуть про мобілізацію політичних біженців
У мережі поширюється дезінформація російських пропагандистів про те, що українське командування планує мобілізувати на службу до спеціалізованих підрозділів іноземців з числа росіян та білорусів. Йдеться про тих осіб, які нібито мають статус так званих "політичних" біженців.
У Центрі протидії дезінформації при РНБО України спростовують цю інформацію. Фахівці наголошують, що російська пропаганда вигадала новий фейк.
"Поширений пропагандою "лист Сирського" - це підробка, яку фейкарі створили за допомогою фоторедактора. Фальшивка містить низку помилок, характерних для машинного перекладу з російської на українську, а її частини неузгоджені одна з одною за змістом", - йдеться в повідомленні Центру.
Мета таких вкидів - зірвати мобілізаційну кампанію в Україні, деморалізувати українців, спровокувати розкол у суспільстві. Також окупанти таким чином хочуть виправдати злочини російського військового керівництва, яке вербуює іноземних найманців для участі у війні проти України.
У Центрі наголошують, що в українському законодавстві відсутній статус "політичний біженець". Існує лише загальний статус - "біженець". Українська армія не планує мобілізувати іноземців, які не мають українського громадянства.
Російські пропагандисти намагалися сіяти паніку серед українців, розповсюджуючи брехню про "мобілізацію трьох мільйонів бездітних жінок". Ця інформація не відповідає дійсності. Джерелом фейку стала стаття з видання Texty, яку фейкометники видають за офіційну позицію українського уряду, утім стаття Texty не є офіційним документом, а лише аналітичним матеріалом, де досліджується мобілізаційний резерв.
Брехала російська пропаганда й про те, що українським чоловікам за кордоном не видаватимуть паспорти. Брехливі кремлівські писаки вигадали, що українцям видаватимуть лише "спецдокумент", за яким можна повернутися в Україну.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що росіяни розганяють фейк про замінування ЗСУ дамби у Харкові.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.