«Прометей» і «Дніпро» програли матчі 1/8 фіналу Кубку Європи ФІБА та покинули турнір

Два українські клуби припинили боротьбу за європейський трофей.

«Прометей» по ходу поєдинку вигравав більше 10-ти очок, але пропустив у четвертій чверті 37 балів і програв матч. «Дніпро» в Румунії поступився місцевій «Ораді».

Про перебіг подій в матчах Кубка Європи ФІБА повідомляє Інформатор .

У вівторок, 23 березня, два українські баскетбольні клуби зіграли поєдинки 1/8 фіналу розіграшу Кубку Європи ФІБА. «Прометей» у Нідерландах зустрівся з бельгійським клубом «Белфіус».

Команди грали в таких складах:

«Прометей»: Еванс, Лукашов, Липовий, Стівенс, Он - Майерс, Петров, Бєліков, Сидоров, Луценко.

«Белфіус»: Дурхам, Ебанг, Мортал, Пенава, Спенсер - Барнс, Кейдж, Жан-Філіп, Ламбо, Ван Каненгем.

«Прометей» непогано почав поєдинок і на п'ятій хвилині вигравав 9: 5. На 8-й хвилині після дальнього кидка Вона перевага українського клубу зросла до семи очок. Майерс данком приніс ще два бали «Прометею», що завершив першу чверть з рахунком 23:13 на свою користь.

Різниця у 10 очок зберігалася і на 3-й хвилині другої чверті. «Прометей» не дозволяв бельгійцям нічого зайвого, тримаючи суперника на відстані. Український клуб виграв і другу чверть. На перерву команди пішли за рахунку на табло 46:35 на користь «Прометея».

Третя чверть пройшла у рівній боротьбі, але «Белфіус» все ж зміг відіграти 2 бали відставання. А ось старт четвертої десятихвилинки бельгійці виграли 9: 2, і підібралися до «Прометею» на відстань одного точного кидка. На 3-й хвилині Кейдж триочковим кидком вивів «Белфіус» вперед, а Дарем, також дальнім кидком, зміцнив лідерство бельгійського клубу.

В середині чверті «Прометей» поступався суперникові два очка. За хвилину до кінця основного часу Лукашов дальнім кидком скоротив відставання до одного бала. Але «Прометей» також пропустив триочковий, а Дурхам, точно виконавши штрафні, збільшив відрив бельгійців до шести очок. Український клуб намагався врятувати матч, але команді не вистачило ні сил, ні часу.

Другий представник України дніпровський «Дніпро» в Румунії провів поєдинок з місцевим клубом «Орадя». Суперники вийшли на майданчик у таких складах:

«Дніпро»: Купер, Кравцов, Санон, Терелл, Тимофієнко, Бобров, Бондарчук, Глєбов, Коломойський, Корнієнко, Шунделя, Закурдаев

«Орадя»: Холт, Маркович, Ніколеску, Валейко, Уотсон, Бачіу , Бруссард, Крет, Фометеску, Вескан, Зековіч

Рахунок в матчі триочковим кидком відкрив Санон. «Орадя» відповіла двома балами від Холта. На третій хвилині дніпряни вигравали 8: 2. До середини чверті «Дніпро» лідирував з різницею у 5 очок. «Орадя» стала скорочувати відставання і після кидка Марковича вийшла вперед на одне очко. Террелл повернув лідерство «Дніпру», але Бачу закинув два з фолом і реалізував штрафний. Разом з сиреною Шундель кинув зі своєї половини майданчика і потрапив в кільце «Ораді», дозволивши «Дніпру» виграти стартову десятихвилинку 19:18

«Дніпро» повів +4, проте на 5-й хвилині Валейко рахунок зрівняв. Рахунок ставав рівним ще двічі. В кінці чверті Уотсон вивів «Орадю» вперед, а Тимофієнко, реалізувавши два штрафних, в черговий раз встановив рівність в рахунку. І все ж перша половина матчу залишився за румунським клубом - 38:35.

Після перерви перевага румунського клубу стало швидко рости. До середини третьої чверті «Дніпро» програвав вже 10 очок. В кінці десятихвилинки Санон і Террелл скоротили відставання українського клубу до восьми балів. Однак на 3-й хвилині четвертої чверті «Орадя» повела +12. «Дніпро» зробив ривок, і після кидка Шунделя поступався 5 очок.

За три хвилини до кінця основного часу матчу «Дніпро» програвав 7 очок, а потім Маркович кидком із-за дуги збільшив перевагу «Ораді» до десяти балів. За 42 секунди до фінальної сирени румунський клуб вигравав +6. Час невблаганно йшов до кінця. «Дніпро» не зміг врятувати матч і слідом за «Прометеєм» покинув турнір.

• «Прометей» (Україна) - «Белфіус» (Бельгія) 81:88 (23:13, 23:22 14:16, 21:37);
  • «Дніпро» (Україна) - «Орадя» (Румунія) 72:78 (19:18, 16:20, 15:20, 22:20).

Ще один український клуб «Київ-Баскет» свій поєдинок 1/8 фіналу Кубка Європи проведе 24 березня. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про поразку «Шахтаря» в матчі з ФК «Львів» та інші зустрічі 19-го туру УПЛ,про матчі баскетбольної Суперліги і про поєдинки плей-офф Української хокейної ліги .