Місцевий мешканець діяв за вказівками спецслужб рф
В Миколаєві затримали місцевого мешканця за підозрою в роботі на державу-агресорку. Чоловік збирав розвідувальні дані про ЗСУ поблизу акваторії Чорного моря. Цю інформацію він передавав російському кураторові.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора. Наразі фігурантові вже вручено підозру.
За даними слідства, підозрюваний потрапив у поле зору російських спецслужб через свою активність у прокремлівських каналах та чатах в Telegram. Там він схвалював збройну агресію рф проти України і глорифікував це.
Його завербували під кінець 2023-го. У зоні особливої уваги його керівництва були місця дислокації ЗСУ, а також військові кораблі та морські судна торговельного флоту України, які експортують агропродукцію. Нагадаємо, що підозрюваний - мешканець Миколаєва, це велике портове місто.
"Чоловік встановив декілька камер для прихованого відеоспостереження на технологічних спорудах поблизу морського порту. Вони мали здійснювати безперервну онлайн-трансляцію морського та річкового трафіків з наданням віддаленого доступу ворогу. Ще одним завданням підозрюваного було виявлення блокпостів ЗСУ, у тому числі військових шпиталів та навчальних центрів", - йдеться в пресрелізі прокуратури.
Агента рф затримали, коли він намагався встановити чергову вебкамеру. Під час обшуку в нього вилучено мобільний телефон із доказами протиправної діяльності, а також інструменти для монтажу відеокамер.
Чоловіку інкримінують державну зраду. За це йому загрожує довічне ув’язнення.
Українські спецслужби та слідчі органи продовжують працювати в тилу. Вони виявляють російських агентів, зрадників та колаборантів.
Так, нещодавно в Харкові затримали 18-річного айтішника. Хлопець наводив ракети ворога, а також готував кібератаки на органи державної влади.
У Львові 8 лютого СБУ затримала колаборанта, який допомагав окупантам в катівнях на Запоріжжі. Чоловік готувався втекти до Європи, але його викрили.
Також 6 лютого з'явилася інформація про знешкодження цілої організованої групи, яка працювала на ФСБ. Туди входили колишні українські силовики. А 31 лютого в прокуратурі повідомили про затримання мешканця Сум, який зливав позиції ЗСУ за 2000 гривень.
Нагадаємо: Майстерність фальшивомонетників зросла в рази - підробити можуть будь-яку купюру, ще й так, що її приймають термінали поповнення. Як виявити фальшивку, розповідає фахівчиня з криміналістичної лабораторії Вікторія Куликовська.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.