Прокинемося в іншому світі. Аналітики описали ринок праці найближчого майбутнього

Читать на русском

До 2025 року трансформація, яку проводять нинішні компанії, в силу об'єктивних причин змінить набір навичок, необхідних працівникам

Читать на русском

До 2025 року трансформація, яку проводять нинішні компанії, в силу об'єктивних причин змінить набір навичок, необхідних працівникам

Деякі робочі місця зникнуть, але з'являться інші, оскільки світ зіткнеться з так званим подвійним руйнуванням. Це процеси, пов'язані з тотальною цифровизацією та коронавірусною пандемією.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на доповідь Всесвітнього економічного форуму .

Закономірно, що зміни торкнуться багатьох сфер життя, зокрема вплинуть на затребуваність професій і окремих навичок фахівців. Через п'ять років роботодавці будуть приблизно порівну ділити роботу між людьми та машинами.

Сьогодні персонал автоматизується швидше, ніж очікувалося, і у найближчі п'ять років буде скорочено 85 мільйонів робочих місць. Автоматизація в поєднанні з рецесією COVID-19 створює сценарій «подвійного збою» для робітників. Впровадження компаніями технологій змінить завдання, робочі місця і навички до 2025 року.

Так, близько 43% опитаних підприємств вказали, що вони мають намір скоротити кількість співробітників через інтеграції технологій. Однак, панікувати не варто. За прогнозами аналітиків, в той же час, створять 97 млн нових, інших робочих місць. Економісти вже охрестили цей процес "революцією роботів".

Найбільш затребуваними стануть фахівці з аналізу даних, штучного інтелекту і машинного навчання, цифрового маркетингу, стратегії і автоматизації. Впаде попит на фахівців з введення даних, секретарів, бухгалтерів, заводських робітників, адміністраторів, механіків.

Що стосується навичок,найбільшим попитом будуть користуватися критичне мислення, вміння аналізувати і знаходити комплексне рішення проблем, вміння вирішувати проблеми, навички самоорганізації, здатність до активного навчання, стресостійкість та гнучкість.

У найближчі п'ять років 40% працівників доведеться пройти перекваліфікацію,а більше 70% співробітників - придбати нові навички або поліпшити існуючі. Найбільш конкурентоспроможні підприємства зосередять увагу на підвищенні кваліфікації співробітників.

Нікуди не зникне і віддалена робота.Близько 84% роботодавців мають намір швидко оцифрувати робочі процеси, включаючи значне розширення віддаленої роботи. На так звану “удальонку” вони готові перевести до 44% працівників. Правда, дехто побоюється, що це вплине на продуктивність праці. Інші - готові приймати для того, щоб допомогти співробітникам адаптуватися.

Раніше Інформатор повідомляв, що компанія Facebook випускає власну криптовалюту Libra.Цю цифрову валюту компанія має намір запустити в обіг з січня наступного року.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.