Проходження ВЛК для поранених військових спростили: які основні зміни

Поранені військовослужбовці більше не повинні особисто возити документи до військової частини

Проходження ВЛК для поранених в Україні спростили
Проходження ВЛК військовими

Міноборони України значно спростило процес проходження ВЛК для поранених військовослужбовців ЗСУ. Відтепер військові зможуть отримати довідки про обставини травми, непридатність до служби чи висновок ВЛК про необхідність лікування в електронному вигляді. Цифровізація медичних довідок скоротить час на одержання документів і зменшить потребу в особистих відвідуваннях медичних закладів. 

Як повідомляє Міноборони, в Україні вже підготували зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов'язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців. Завдяки цим змінам, поранені бійці зможуть більше не носити з собою документи до військової частини після рішення ВЛК про відпустку чи непридатність.

Які документи ВЛК будуть в електронному вигляді?

Медичні заклади будуть здійснювати обмін документами з військовими частинами та ТЦК та СП через систему електронного документообігу. Частина з довідок будуть в електронному вигляді.  Йдеться про такі документи:

  • довідка про обставини травми (поранення, контузія, каліцтво);
  • постанова ВЛК про потребу у відпустці для проходження лікування;
  • постанова ВЛК про непридатність до військової служби;
  • інші документи, необхідні для формування рішення ВЛК.

Документи про рішення ВЛК щодо відпустки або про непридатність за станом здоров'я в електронному вигляді до військової частини направить заклад охорони здоров'я. Військовослужбовець після цього може одразу їхати до ТЦК та СП за місцем проживання або відпустки. Військова частина після опрацювання рішення ВЛК, надсилає відповідні документи для військовослужбовця безпосередньо до ТЦК та СП.

Так само заклад охорони здоров'я може отримувати додаткові документи, необхідні для формування висновку ВЛК з військової частини, приміром, довідку про обставини травми. Для цього потрібно лише відправити електронний запит.

Цифровізація ВЛК

"Цифровізований процес дозволить скоротити час на отримання документів і зменшить потребу особисто їздити зайві кілометри для військовослужбовців після травм, поранень або хвороб", – повідомила заступниця Міністра оборони України Катерина Черногоренко.

Для передачі електронних документів потрібно надати свою згоду на обробку персональних даних в закладі, звідки направлятимуться документи. МОУ спільно з МОЗ працює над покращенням нового сервісу шляхом додаткових навчань персоналу та методичних рекомендацій.

Якщо установа не має електронного документообігу

Якщо установа, до якої ви звернулися, не має системи електронного документообігу, можна звертатись на гарячу лінію Міноборони за номером 0 800 500 442 та повідомляти про такий випадок. Після надходження інформації команда фахівців забезпечить вказаний заклад доступом до електронного документообігу і налагодить його роботу.

Які переваги нового сервісу?

Новий сервіс допоможе пораненим військовим заощадити час на оформлення документів. Також відпаде необхідність особисто їх возити. Крім цього якість медичного обслуговування таким чином покращиться.

Термін проходження ВЛК в Україні скоротили

Терміни проходження ВЛК в Україні скоротили з 10 до 4 днів. Зміни стосуються як медичного огляду, так і лабораторних та інструментальних досліджень. На медичний огляд тепер відводиться лише 4 дні, на лабораторні дослідження - 3 дні, а на інструментальні дослідження - також 3 дні.

Медичні адміністрації та керівники ТЦК та СП зобов'язані забезпечити дотримання цих термінів. Військовослужбовці також мають проходити медогляд за окремою чергою. У МОЗ зазначають, що при проходженні ВЛК тепер можна використовувати електронні записи щодо стану здоров'я військових. Це дозволить скоротити час на отримання необхідних документів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube