У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
НБУ шукає кухаря, здатного готувати вишукані страви - мабуть меню в їдальні установи вже набридло його керівникам
У Національному банку України випадково "засвітили", чим годують своїх працівників під час війни. Страви у меню цієї установи суттєво відрізняються від тих, до яких звикла переважна більшість українців.Кухар, якого шукають банкіри, повинен продемонструвати навички високої кухні: готувати бульйони з профітролями та вишукані крем-десерти. Євген Клопотенко від таких вимог посміявся.
Вакансія, яку державний Нацбанк розмістив на своєму офіційному сайті, передбачала пошук кухаря, який вміє проводити "особливу складну обробку".
Він повинен готувати для їдальні закладу бульйон з профітролями, рибні кнелі в желе, фаршировану рибу та інші рибні страви,креми, муси, самбуки з різними наповнювачами та інші легуміни. Вимоги до фахівця ставлять такі ж, як до майстер-шефів у вишуканих ресторанах.
Ця інформація швидко поширилась у деяких ЗМІ та в Мережі. Користувачі соцмереж обурливо закидали банкірам, що у воєнний час, коли багато українців можуть собі дозволити лише скромну їжу, банкіри могли б і скромніше харчуватись. Або принаймні не виставляти напоказ свій апетит.
Після цього вакансію у Нацбанку "почистили". Тепер на офіційному сайті пишуть, що вони шукають кухаря 6-го розряду, а у графі "Функціональні обов'язки" залишили лише два рядки. Повнішу інформацію про вимоги кандидати отримають вже під час співбесіди.
Відомий в Україні шеф-кухар Євген Клопотенко прокоментував ситуацію у Facebook. Він зізнався, що ніколи не пробував бульйон з профітролями. Але здивували його не вимоги банкірів, а зовсім інше: норми не мають відношення до реальності.
"В НБУ опублікували вакансію кухаря, де серед вимог є вміння готувати окрошку, але немає нічого про борщ. І я б міг обуритися, але вони все написали як є. Готувати перелічені страви — це стандарт, який мають вміти робити кухарі після випуску. Такі норми. Інша справа, що норми не мають відношення до реальності. Але це скоро зміниться. Я повертаюся до реформ навчання в професійно-технічних училищах. А новий міністр освіти та науки України Оксен Лісовий нещодавно наголосив, що МОН зробить профтех освіту пріоритетом. Тому зміни будуть і вони будуть ближчими до української реальності. А на бульйон з профітролями треба зайти. Ніколи такого не пробував", - зазначив Клопотенко.
У доларовому еквіваленті добове харчування українського солдата коштує близько 4 доларів США, тоді як солдата НАТО - 25 доларів. Щоправда, є відмінності між харчуванням у польових умовах на фронті та у пункті постійної дислокації. Міністр оброни Олексій Резніков на початку січня 2023 року пообіцяв врегулювати це питання і розробити гнучку систему, яка б забезпечувала повноцінне і якісне харчування для армії. На це, за його словами, потрібно 4-5 місяців.
З державного бюджету на харчування вихованців обласного будинку дитини виділяють 23 гривні в день на особу. Все інше лягає на плечі благодійних організацій та волонтерів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.