Серед тих нардепів, які відмовились підтримати заборону РПЦ в Україні, є чимало слуг
Двадцяте серпня в Україні стало справді історичним моментом - у цей день влада нашої держави поставила крапку у довгій історії зі забороною російської церкви на українських теренах. Відтепер УПЦ Московського патріархату матиме лише дев'ять місяців на те, щоб назавжди відхреститися від РПЦ і піти у вільне плавання. За документ, на ухвалення якого чекали кілька поколінь українців, проголосували 265 депутатів. Утім, далеко не всі народні обранці підтримали таке рішення.
Інформатор вирішив з'ясувати, хто не підтримав або ж утримався від голосування за стратегічне рішення української влади. Як виявилось, серед тих, хто проігнорував підтримку законопроєкту в цілому, є чимало депутатів від "Слуги народу".
Отже, загалом документ підтримали 265 народних обранців. Проти нього проголосували ще 29 депутатів, а утримались від голосування - 4.
Список депутатів від "Слуги народу", які не підтримали заборону РПЦ, чималий. Поіменне голосування оприлюднив нардеп Роман Грищук і серед тих, хто голосував проти заборони російської церкви в Україні, є такі депутати: Євген Брагар, Артем Культенко, Сергій Литвиненко.
Також від "слуг" є довгий список тих, хто взагалі не голосував за заборону російської церкви в Україні. Йдеться про таких депутатів: Данило Гетманцев, Максим Бужанський, Валерій Зуб, Кабанов Олександр, Горенюк Олександр, Максим Зуєв, Іонушас Сергій, Копиленко Олександр, Олена Лис, Мандзій Сергій, Олександр Куницький, Анатолій Остапенко, Петро Павловський, Максим Перебийніс. Утрималися - Георгій Мазурашу та Роман Каптєлов.
Поіменне голосування за законопроєкт 8371 про заборону російської церкви🧵
— Roman Hryshchuk (@grishchukroma) August 20, 2024
Слуга Народу 1/2 pic.twitter.com/xmCT4OWLHY
Євгенія Брагара українці запам'ятали не як активного законотворця, а як фігуранта кількох скандалів. Приміром він заявив, що держава не має фінансувати патріотичні фільми, зокрема такий як "Кіборги". Також Брагар не вважав ворогом Росію, але лише виступав проти режиму Путіна. Саме він пропонував українцям продавати собак, щоб оплатити платіжки за газ.
Артем Культенко взагалі створив у "Слузі народу" окрему групу, яка відверто блокувала голосування за заборону РПЦ. Нардепка від Голосу Юлія Клименко у коментарі Liga.net запевняла, що до цієї групи входять, щонайменше, шість "слуг".
Абсолютна більшість депутатів від ОПЗЖ виступили проти заборони російської церкви. Так, проти проголосували 17 нардепів з 22. Висловились проти нардепи Юрій Бойко, Сергій Льовочкін, Григорій Суркіс. Утім були й ті, хто проголосував "за" - зокрема Юрій Загородний. Останнього українці знають як такого, хто навідріз відмовлявся носити захисні маски під час епідемії коронавірусу.
У партії "Відновлення України" проти заборони РПЦ в Україні виступили Анатолій Бурміч, Артем Дмитрук, Володимир Мороз, Анатолій Гунько, Олександр Лукашев, Євгеній Шевченко, Євген Яковенко.
Платформа за мир pic.twitter.com/KT1d7IZoVV
— Roman Hryshchuk (@grishchukroma) August 20, 2024
Євген Шевченко з "Відновлення" до війни був добре відомий, як великий прихильник Лукашенка та інколи навіть захисник Путіна. Пізніше за нього заступився очільник ГУР МО Кирило Буданов. Виявилося, що Євген Шевченко активно допомагає у роботі українській розвідці.
Артема Дмитрука знають як колишнього чемпіона з паверліфтингу. Коли він став депутатом - у нього проявились симптоми "православ'я головного мозку". Так, він став кліриком УПЦ МП, а ще закликав до миру з росіянами, засуджував Курську операцію ЗСУ та захищав права УПЦ МП. Він співпрацював зі священником Сергієм Чертиліним, якого підозрюють у державній зраді.
Серед нардепів є довгий список тих, хто взагалі не голосував за заборону російської церкви в Україні. Серед них є ті, хто вирішив просто не натискати жодної кнопки в Раді, а є й обранці, які не прийшли у парламент на засідання. Серед таких:
Серед них є зокрема скандально відомий нардеп Данило Гетманцев. У розслідуванні "Бігус.Інфо" з’ясувалося, що юридична компанія “Jurimex”, засновником та президентом якої є Гетманцев, з кінця 2000-х років обслуговувала кримський готельний комплекс "Ріпаріо" під Ялтою. А Інформатор з'ясовував в інтерв'ю із розслідувачем Дмитром Золотухіним, що "Юрімекс" надавала послуги авіаперевізнику, який підозрюється у постачаннях російським бойовикам з ПВК "Вагнер". Йдеться про компанію "Європа-Ейр". Саме її літаки Туреччина знищила "байрактарами" в Лівії чотири роки тому. При чому дані про "Європу-Ейр" досі є на офіційному сайті юрфірми нардепа.
Раніше цього дня Рада підтримала законопроєкт №8371, відповідно до якого діяльність РПЦ на території України заборонена. УПЦ Московського патріархату відводиться 9 місяців на те, щоб повністю припинити будь-які зв'язки з церквою ворога. Крім того, документом передбачений чіткий порядок контролю, який передбачає дотримання цих вимог. Депутати та українська спільнота вже назвали це рішення історичним.
Інформатор з'ясував, чому Офіс президента поспішав з ухваленням заборони російської церкви в Україні. Також ми пояснили, як заборона РПЦ може сприйнятися у США і чи може нашкодити це Україні у майбутньому. До слова, заборона РПЦ жодним чином не передбачає обмеження свободи сповідування релігії або переконань в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.