ПриватБанк заблокував виплати на дитину через підозру у фінансуванні тероризму: що вирішив суд

Перед новим 2021 роком жінка хотіла витратити гроші, які отримала від держави як виплати на дитину. Однак виявилося, що всі її рахунки заблокували. У ПриватБанку це пояснили родинним зв’язком з політиком та законом про відмивання коштів

ПриватБанк заблокував виплати на дитину через підозру у фінансуванні тероризму: що вирішив суд
Жінка намагалася повернути гроші

У грудні 2020 року жінка намагалася увійти у додаток ПриватБанку, проте побачила, що її рахунки заблокували. У банку пояснили, що це зробили через підозру у відмиванні доходів та зв’язку з політиком.

Виявилося, що ПриватБанк, окрім картки з 37 грн, заблокував виплати по народженню дитини. Жінка запевняла, що всі доходи чисті та не можуть зацікавити правоохоронні органи.

Майже рік, до листопада 2021 року, коли жінка звернулася до суду, гроші так і не розблокували. Хоча якщо банк закрив доступ до грошей за законом «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», то мав би ще щось після цього зробити. Наприклад, за словами жінки, за цей час мали б відкрити кримінальне чи адміністративне провадження, чи арештувати гроші за рішенням суду. А цього зроблено не було.

Що було у суді

Жінка просила визнати таку поведінку ПриватБанку незаконною, стягнути з банку понад 7 тис. грн заблокованих грошей та виплатити 50 тис. грн за «винятковий дискомфорт».

За словами ображеної клієнтки, блокування рахунків було не просто неприємно. Банк «позбавив її малолітню дитину засобів до існування», через неможливість використати виплати від держави.

Своєю чергою, адвокат ПриватБанку сказав, що жінка нібито належить до членів сім`ї публічно значущої особи - керівника держпідприємства «Тростянецьке лісове господарство», та є його невісткою. До того ж і жінка сама начебто з родини, яка є в реєстрі національних публічних діячів.

У банку пояснили, що не було б проблем, якби вони отримали потрібну інформацію за 2019-2020 роки, яку запитували у клієнтки. Але вона цю вимогу проігнорувала, тому банк позбавив її доступу до коштів.

Проте жінка наполягала, що її чоловік та свекор не є публічно значущими особами. До того ж в декларації є заробітна плата чоловіка і ця інформація правдива. Її можна перевірити, проте банк за півтора року так і не звернувся до правоохоронних органів чи суду.

Вислухавши обидві сторони суддя визнала, що за блокуванням грошей мало відбутися звернення до поліції чи суду, або відкриття рахунків. Ні того, ні іншого зроблено не було. Тому у вересні 2022 року суддя Октябрського районного суду Полтави (юридична назва суду – ред.) Алла Чуванова вирішила, що достатнім буде визнати дії ПриватБанку незаконними.

Чи отримала жінка гроші?

Таке рішення – «ні вашим ні нашим» клієнтку ПриватБанку не влаштувало. Вона хотіла, щоб їй виплатили всі кошти, які заблокували та компенсували 50 тис. грн за пережиті неприємності.
Проте єдине, чого вдалося досягти – це сплата ПриватБанком майже тисячі гривень судового збору. Інших рішень по цій справі ми у судовому реєстрі не знайшли.

Скільки заробили українські банки під час війни

За даними Національного банку України, за 11 місяців війни 46 платоспроможних банків змогли вийти в прибуток. Вони отримали 24,716 млрд гривень. Лідером в рейтингу по заробітку став державний «ПриватБанк».

Дані оприлюднені на офіційному сайті НБУ. Українські фінустанови відзвітували про вказану суму вже з урахуванням сплати податків та обов'язкових платежів. Не дивлячись на те, що після повномасштабного вторгнення банки змогли зберегти позитивні фінансові показники, прибутки впали в середньому в 3,1 раза, якщо порівнювати з 2021-м роком. Тоді зафіксували рекордний дохід в 77,376 млрд гривень.

Інформатор писав, що злодії спочатку викрали номер Vodafone, а потім й гроші з рахунку у ПриватБанку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube