ПриватБанк заблокував картку через підозру у шахрайстві на OLX: що вирішив суд

У липні 2017 року суддя районного суду Львівської області розбирався, чи дійсно це студенти переказали гроші на картку, за яких раніше заплатила жінка

ПриватБанк заблокував картку через підозру у шахрайстві на OLX: що вирішив суд
Клієнтка ПриватБанку вимагала компенсацію

На початку червня 2016 року жінка хотіла зняти гроші з картки ПриватБанку, але не змогла. Банкомат їй повідомив, що картка заблокована. Тільки в суді вона дізналася, що це сталося через підозру у шахрайстві.

Виявилося, що до ПриватБанку поскаржилися клієнти, які перерахували на одну з чотирьох карток жінки аванс за запчастини та інші товари, але нічого так і не отримали. Нібито оголошення про продаж вони знайшли на сайті OLX.

У банку зафіксували, що в травні 2016 року покупниця переказала 1000 гривень авансу, але жодного товару не отримала і гроші їй не повернули. Через два дні після цього чоловік переказав 250 гривень передоплати за запчастини, але теж нічого не отримав. Майже через місяць історія повторилася. Вже інший чоловік перевів на один з рахунків жінки 398 гривень авансу, але теж залишився ні з чим.

Перед тим, як блокувати рахунок, у жінки попросили пояснити звідки у неї гроші, якщо вона не займається підприємництвом. Однак відповіді не отримали, тому доступ до рахунку закрили.

Як жінка пояснила перекази

За словами власниці рахунку, у вересні 2015 року вона поновилась у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Сесія проходила в травні 2016 року. Саме тоді студенти збирали кошти на рекомендовану літературу.

Багато хто не мав при собі грошей й тому вона позичила 1700 гривень старості з умовою, що вона збере кошти у всіх групах і поверне їй на картку.

Тому жінка була впевнена, що кошти, які їй надходили - це були гроші за книжки. Через те, що вона не була зареєстрована як підприємець, то не надавала ніяких послуг й не вела бухгалтерський облік своїх надходжень. Вона запевняла, що чітко знала за що їй переказували кошти, але була вкрай здивована, коли ПриватБанк пояснив їй причину блокування.

Жінка розповіла, що не давала ніяких оголошень на сайті OLX. Тому яким чином на її рахунок переказали кошти користувачі платформи, їй довелося виясняти самостійно. Їх телефони були вказані в судових документах й вона всім зателефонувала.

Виявилося, що з покупцями розмовляв якийсь чоловік, але він помилився з номером карти в оголошенні. Люди переказували гроші, але не туди, куди треба. Після розмови, жінка всім все повернула, тому ні в кого не було до неї претензій.

Що було у суді

Через те, що ПриватБанк заблокував її карту, жінка просила виплатити їй 85 тисяч гривень. Таку суму вона пояснювала тим, що не могла оплатити навчання доньки, купити їй підручники, зошити для навчання та оплатити заплановану поїздку доньки на фестиваль в Болгарію.

В ПриватБанку на це відповіли, що вони закрили рахунок через підозру у шахрайстві. Крім того, з виписок по її рахунку вбачалося, що жінка без офіційної реєстрації начебто займалася підприємництвом. Тому це не банк порушив її права, а жінка могла піти проти правил банку.

Суддя уважно вивчив докази та визнав, що ПриватБанк мав всі підстави заблокувати рахунок.

Чи вдалося повернути гроші

Коли банк отримав сигнал про можливе шахрайство, то діяв за правилами, які визначали, що спочатку клієнт має пояснити походження коштів. Якщо він не зміг чи відмовився це зробити, тоді банк має право обмежити його у доступі до коштів. Це може тривати, поки все не проясниться.

Однак суд не прийняв пояснення жінки щодо купівлі учбової літератури перед сесією та не повірив в історію про помилкові зарахування. Тобто виходило, що жінка не довела походження перерахованих їй коштів. Через це у липні 2017 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Дмитро Кукса вирішив, що грошей від ПриватБанку жінка не отримає.

Це рішення не оскаржували. Воно набрало чинності у вересні 2017 року.

Інформатор розповідав, що ПриватБанк видав кредит за втраченим паспортом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube