ПриватБанк повернув жінці 24 581 гривню кредитних коштів - рішення суду

Читать на русском

Жінка уклала договір з ПриватБанк про надання банківських послуг ще у 2014 році

Читать на русском
ПриватБанк
Жінка вимагає ПриватБанк повернути їй 24 581 гривню кредитних коштів

Жінка уклала договір з ПриватБанк про надання банківських послуг ще у 2014 році

ПриватБанк змусили повернути жінці кредитні кошти. Йдеться про суму в понад 24 тисячі. Також фінустанову зобов'язали перерахувати проценти за використання кредитного ліміту. 

Як вказується у рішенні Зарічного районного суду міста Суми, ще у 2014 році жінка уклала договір з ПриватБанком про надання банківських послуг. Вона вимагає повернути їй 24 581 гривню кредитних коштів.

У ПриватБанку заявили, що 19.05.2021 року за допомогою карти в інтернет-магазині "Фокстрот" здійснено покупку товару на суму 26 796 гривень з щомісячними платежами у сумі 2 436 гривень за допомогою сервісу "Оплата частинами". Він підключений до кредитної картки клієнтки. 

"Таким чином, сума щомісячного платежу  у розмірі 2 436 гривень списувалась шляхом кредитного ліміту, що підтверджується банківською випискою по картковому рахунку", - наголосили у ПриватБанку.

Там повідомили, що сервіс "Оплата частинами" не є окремим кредитним договором. Це додаткова послуга для власників кредитних карт..

"Вимога щодо повернення їй кредитних коштів за договором "Оплата частинами" у сумі 19 509 гривень є некоректною, оскільки вказана сума є саме залишком заборгованості за договором від 19.05.2021 року, а не коштами списаними шляхом кредитного ліміту", - заявили у ПриватБанку. 

Розгляд справи 

19 травня 2021 року жінка звернулася до ПриватБанку та поліції із заявою про вчинення кримінального правопорушення щодо неї. Вона зазначила, що невстановлена особа за допомогою перевипуску її SIM-карти заволоділа коштами з належного їй банківського рахунку та оформила "Оплату частинами" за товар в інтернет-магазині "Фокстрот" на суму 26 796 гривень. Оперативники розпочали кримінальне провадження за правовою кваліфікацією ч. 3 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.

Суд зобов'язав ПриватБанк повернути клієнтці кредитні кошти у сумі 33 236 гривень. Фінустанова виконала це рішення. Згідно з випискою по картці на її рахунку обліковуються залишок заборгованості за договором від 19 травня 2021 року "Оплата частинами" у розмірі 19 488 гривень та нараховані і списані відсотки у розмірі 21 гривень, а всього - 19 509 гривень.

Яким було рішення суду 

Суд задовольнив позов жінки. Акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" зобов'язали повернути їй кредитні кошти в сумах 5 072 гривень та 19 509 гривень, а також здійснити відповідний перерахунок процентів за використання кредитного ліміту.

"Обраний позивачкою спосіб захисту не суперечить вимогам закону та буде найбільш ефективним способом захисту порушеного права позивача, оскільки внаслідок повернення їй кредитних коштів шляхом їх відновлення на рахунку та відповідному перерахунку процентів за використання кредитного ліміту повною мірою відновиться становище, яке існувало до порушення", - резюмували у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.