Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Президент України відвідав Румунію вперше з початку війни. Лідерам країн вдалося обговорити взаємодію двох держав
Президенти України та Румунії Володимир Зеленський та Клаус Йоханніс підписали декларацію про взаємодію між державами. Очільник нашої дежави анонсував "важливе рішення" про тренування українських пілотів на F-16, а також "хороші новини" щодо посилення артилерії та ППО.
Відповідні домовленості сторони уклали під час візиту Зеленського до Бухареста у вівторок, 10 жовтня. Декларація фіксує "ключові речі взаємодії": безпекову, зокрема у Чорноморському регіоні, розширення логістичної та економічної співпраці. Про це повідомила пресслужба президента Зеленського.
"Сюди ж (до декларації) входить спрощення процедур перетину кордону, відкриття нових пунктів пропуску на кордоні. Є важливе рішення про підготовку пілотів F-16, створюється центр підготовки пілотів. Будуть хороші новини щодо артилерії і ППО", - голова української держави.
Окрім цього сторони закріпили в угоді підтримку Румунією української Формули миру, розширення транспортних звʼязків, спрощення процедур перетину кордону, відкриття нових пунктів пропуску на кордоні.
Щодо F-16, то у Румунії вже створюється центр підготовки українських пілотів. Президенти обговорили, як прискорити тренування, і домовились, що льотчики з України будуть включені до першої черги навчання.
"Дякую за всі надані Румунією пакети підтримки й за те, що ми обговорили сьогодні. Будуть хороші новини щодо артилерії та ППО. Україна й Румунія разом є важливими донорами безпеки, зокрема продовольчої. Ми ведемо роботу з різними партнерами, щоб посилити нашу ППО і загалом у країні, і в Одеському регіоні", - заявив Зеленський.
Президент України заявив, що наша держава у трикутнику з Румунією та Молдовою здатна створити "дуже потужну основу для розвитку" усієї Європи. Невдовзі має початися робота "зернового коридору" з України через Молдову в Румунію, що за словами Зеленського, є черговим твердженням цієї тези.
В свою чергу на пресконференції президент Румунії Йоханніс заявив, що він особисто виступатиме за підтримку рішення щодо початку переговорів про вступ до ЄС України та Молдови. За його словами, це питання обговорюватиметься на засіданні Європейської ради у грудні цього року.
Вперше з початку повномасштабної війни президент України здійснив робочий візит до Румунії. Перед зустріччю двох лідерів було відомо, що предметом розмов стануть посилення безпекової взаємодії між двома країнами, зокрема шляхом розвитку авіаційної та інших оборонних коаліцій.
За словами президента, також мала підійматись тема посилення ППО України й безпеки в регіоні Чорного моря. Зеленський додав, що зустріч принесе користь обидвом народам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.