Припиніть витрачати податки на розкіш: кияни звернулися до мерії Кличка з петицією

Читать на русском

Кияни вимагають від влади міста більш раціонального формування бюджету на 2024 рік

Читать на русском
Петиція
Бюджет Києва має бути про допомогу захисникам України, а не про розкіш

Кияни вимагають від влади міста більш раціонального формування бюджету на 2024 рік

Профільні департаменти КМДА та депутати бюджетної комісії Київради доволі скоро почнуть планувати бюджет на 2024 рік. З урахуванням того, яким він був у поточному році, кияни вирішили звернутись до влади, щоб потім не було соромно.

Для того, щоб їх почули, було створено петицію "Бюджет Києва 2024 має бути про допомогу захисникам України, а не про розкіш для киян!", автором якої стала Юлія Нікітіна. Вона зазначила, що у 2023 році бюджет Києва, найбагатшого міста України, був зовсім не схожий на бюджет воєнного часу. Тому у 2024 році всі помилки треба виправити.

"Наше місто виділяло шалені кошти на будівництво нових автомобільних розв’язок, реконструкції підземних переходів, купівлю нових автомобілів для “гаражу КМДА”, нагородні годинники від мера Києва, та інші витрати, які в умовах жорстокої війни не можна назвати інакше ніж розкішшю", – йдеться у петиції.

Нікітіна зазначила, що на одну розв’язку на Богатирській у початковому бюджеті було закладено більше грошей, ніж на всі напрямки допомоги фронту. Це викликало шквал критики з боку активістів та мешканців міста. Тому Київрада та КМДА відмовились від частини планів та дещо збільшили допомогу фронту.

"Радикального перегляду бюджету так і не відбулося, і нові розв’язки все одно виявилися важливішими за фронт, лікування поранених, розвиток мережі укриттів та забезпечення безбар’єрності міста для ветеранів та постраждалих від російських атак", – наголосила активістка.

Вона нагадала, що бюджет Києва наповнюється із податків мешканців міста, тому кошти мають витрачатися на те, що важливо для них. Наразі ініціатори створення петиції вимагають зміни підходу до планування бюджету, цільових програм та Програми економічного і соціального розвитку Києва. Також активісти хочуть, щоб влада Києва відмовилась від всіх проєктів, "які не є питаннями виживання".

"Ми закликаємо всіх небайдужих киян підписувати та поширювати цю петицію", – йдеться у повідомленні.

Допомога ЗСУ від Києва

За півтора року повномасштабної війни в Україні, Київ направив на допомогу ЗСУ 1,6 мільярда гривень, що становить 2% бюджету столиці. Варто зазначити, що Київ має найбільший бюджет, який складає 66,3 мільярда гривень. Тож сума витрат на українську армію могла бути значно більшою.

Кличко зазначив, що минулого року на фінансування сил безпеки та оборони Києва місто виділило з бюджету майже 850 мільйонів гривень, а за 6 місяців цього року – понад 380 мільйонів. 

Для порівняння наведемо цифри інших міст. Так, у Дніпрі бюджет сягає 15,5 мільярдів гривень, з них 1,2 мільярда гривень віддали на ЗСУ (приблизно 7% міського бюджету). Львів віддав захисникам 1,1 мільярда гривень, при цьому бюджет міста складає 13,64 мільярда гривень (приблизно 8% міського бюджету), а Мукачево 740 мільйонів гривень або 26% коштів міського бюджету.

Всього за цей період найбільші міста України витратили на допомогу захисникам майже 10 мільярдів гривень або 7% своїх бюджетів.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.