Кличко хизується допомогою ЗСУ від Києва: чи є підтримка від столиці дійсно великою? - порівняння бюджетних витрат різних міст

Читать на русском

За півтора року найбільші міста України витратили на допомогу захисникам майже 10 мільярдів гривень або 7% своїх бюджетів. Київ направив на допомогу ЗСУ 2% бюджету

Читать на русском
Віталій Кличко
Перш, ніж підхоплювати маніпулятивні вкиди, радив би вдумливо розібратися - каже Віталій Кличко

За півтора року найбільші міста України витратили на допомогу захисникам майже 10 мільярдів гривень або 7% своїх бюджетів. Київ направив на допомогу ЗСУ 2% бюджету

Мер Києва Віталій Кличко любить розповідати у своєму Telegram-каналі, як під його керівництвом міська влада допомагає армії. Столиця має найбільший бюджет, який складає 66,3 мільярда гривень. Натомість на підтримку ЗСУ спрямували лише 1,6 мільярда гривень або близько 2 % коштів міського бюджету. Скільки витрачають на оборону країни інші міста України?

"Багато несеться інформації про те, що міста, нібито, не допомагають чи недостатньо допомагають українським захисникам. Перш, ніж підхоплювати маніпулятивні вкиди, радив би вдумливо розібратися. За законом, напряму ЗСУ кошти з місцевих бюджетів перераховувати не можна. Ми можемо виділяти кошти на фінансування потреб військових підрозділів, зареєстрованих в територіальній громаді, про бюджет якої йдеться. За зверненням щодо потреб цих підрозділів. Минулого року на фінансування сил безпеки та оборони Києва ми виділили з бюджету міста майже 850 мільйонів гривень. За 6 місяців цього року – понад 380 мільйонів. Тобто, загалом – понад 1,2 мільярда. І продовжуємо виділяти кошти", - розповідав Кличко. 

Київ витрачає на допомогу ЗСУ 2% бюджету. А як інші міста?

Хто скільки витратив коштів на оборону країни розповіли у "Комітеті виборців України". За півтора року найбільші міста України витратили на допомогу захисникам майже 10 мільярдів гривень або 7% своїх бюджетів. Найбільше на фінансування сектору оборони витратили:

  • Мукачево (740 мільйонів гривень або 26% коштів міського бюджету),
  • Хмельницький (21% свого бюджету),
  • Житомир (20% свого бюджету),
  • Львів - (10% свого бюджету),
  • Бердичів та Чернівці - (9% свого бюджету),
  • Київ (1,6 мільярда гривень), Запоріжжя (0,2 мільярда гривень), Броварах (понад 40 мільйонів гривень), Івано-Франківську (0,1 мільярда гривень) - близько 2% свого бюджету.

Міські ради Ковеля (приблизно 7% міського бюджету), Броварів (приблизно 3% бюджету), Кам’янець-Подільського (приблизно 3% міського бюджету) витратили понад 40 мільйонів гривень. А Ніжина - 35 мільйонів гривень (приблизно 6% міського бюджету). 

Бюджети міст на 2023 рік - найбільшим за доходами бюджетом є кошторис Києва - 66,3 мільярда гривень, найменшим - Краматорська, дані: probudget.org.ua
Бюджети міст на 2023 рік - найбільшим за доходами бюджетом є кошторис Києва - 66,3 мільярда гривень, найменшим - Краматорська, дані: probudget.org.ua

Порівняння Києва з іншими містами 

Київ маючи бюджет 66,3 мільярда гривень на 2023 рік виділив на ЗСУ лише 1,6 мільярда гривень (приблизно 2 % міського бюджету). У Дніпрі бюджет сягає 15,5 мільярдів гривень, з них 1,2 мільярда гривень віддали на ЗСУ (приблизно 7% міського бюджету). Львів віддав захисникам 1,1 мільярда гривень, при цьому бюджет міста складає 13,64 мільярда гривень (приблизно 8 % міського бюджету).  

Витрати столиці на ремонт парків та скверів під час війни

Від початку повномасштабного вторгнення в Києві витратили майже 300 мільйонів гривень на ремонт парків. Додатково столична влада планує оновити чотири сквери у Подільському, Шевченківському, Оболонському та Святошинському районах. На це витратять до 14 мільйонів гривень. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.