“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Що робити людям на окупованих територіях при примусовій паспортизації рф
Місцевим жителям тимчасово окупованих територій, які під натиском загарбників були вимушені взяти російський паспорт, варто повідомити про це українським правоохоронцям. Про це Інформатор розповідає в матеріалі "Запаслася дріжджами - як прийдуть наші, напечу пиріжків і плакатиму тиждень: сповідь жительки Мелітополя, який вважають ключовим містом війни".
За словами жительки тимчасово окупованого Мелітополя, росіяни тиснуть на населення — все задля того, щоб люди брали російські паспорти. Без документів окупантів місцеві жителі не можуть навіть лікуватися в медичних закладах. Тобто, повна відірваність від базових соціальних послуг.
"Мені погрожували забрати дітей — я теж мусила брати (російський паспорт), — розповіла місцева мешканка Мелітополя.
За словами жінки, вона написала про це родичам в Київ. Вони звернулися до української поліції: правоохоронцям вони написали відповідну заяву і зареєстрували її. Тепер відомості про насильну видачу російського паспорта жінки є в базі. Таким чином, коли в місто зайде українська армія, — до жінки не буде жодних претензій.
"Паспорт нібито свій нав'язали, але ми державу Україна до відома поставили, що все це насильно", — пояснила жінка.
Раніше соціологи поспілкувалися з жителями Донецької та Луганської областей. Дослідження показало, що чимало людей переїхало з тих регіонів саме через питання безпеки. Переселенці найчастіше відчували такі проблеми: дефіцит житла, втрата звичних джерел доходу, розірвані зв'язки з родичами або друзями. При цьому люди вагалися, чи варто переїжджати через такі фактори: відсутність роботи, страх нового переїзду (наприклад, якщо нове місце проживання теж окупують), ймовірна мобілізація в Україні.
Також уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зазначав, що українці на тимчасово окупованих територіях можуть брати російські паспорти задля збереження життя. За його словами, після деокупації території можна буде легко позбавитися від тих фейкових документів.
"Ми розуміємо, що це відбувається під тиском. Тому взяти паспорт, вижити, дочекатись, коли ми звільнимо цю територію", - наголосив Дмитро Лубінець.
Нагадаємо, раніше експерти розповідали, як змінилося життя в окупованому Донецьку за рік повномасштабної війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.