Придбання приміщень під кафе та магазини у нових ЖК Києва стане дорожчим і складнішим: експерти

Читать на русском

Квадратні метри під бізнес пропонують у кожній п'ятій столичній новобудові

Читать на русском
Придбання приміщень під кафе та магазини у нових ЖК Києва стане дорожчим і складнішим: експерти
Квадратні метри в ЖК Києва під бізнес будуть дорожчати

Квадратні метри під бізнес пропонують у кожній п'ятій столичній новобудові

Наскільки вигідно сьогодні інвестувати в магазин, кав'ярню, аптеку чи просто здавати приміщення в оренду? Про варіанти, які є в новобудовах Києва, у скільки їх оцінюють забудовники і наскільки вигідно інвестувати в такі об'єкти – розповіли експерти.

 

Кількість комерційних площ в ЖК Києва суттєво збільшилась


За словами експертів, попит в Києві на нежитлову нерухомість був завжди дуже високий. І глобально у підходах до реалізації нежитлових приміщень у новобудовах нічого не змінилося. Але зайти у такі інвестиції стало простіше. Це пояснюється тим, що кількість комерційних площ у сучасних ЖК суттєво збільшилась.

"Забудовник розуміє, що наявність таких об'єктів інфраструктури забезпечує ЖК сильну конкурентну перевагу на ринку. Адже нинішні реалії ще більше загострили у людей потребу не просто у квадратних метрах, а в середовищі, в якому можна одночасно жити в комфорті, працювати, водити дітей у садок та відпочивати. Без управління пулом нерухомості, без створення ком'юніті нічого не вийде", — вважає експерт ринку нерухомості Вікторія Берещак.

Експерти зауважують, що сьогодні вибір комерційної нерухомості у житлових комплексах досить широкий. Квадратні метри під бізнес, згідно з даними сервісів для розміщення оголошень, пропонують у кожній п'ятій столичній новобудові. Так що в інвестора є можливість обрати оптимальний за ціною, функціональним призначенням та розташуванням об'єкт.

Найчастіше інвестори цікавляться квадратними метрами під кафе, магазини, фітнес-студії. Також попит мають магазини продажу продовольчих або господарських товарів, стоматології, салони краси та центри дитячого розвитку.

"Щомісячно ми реалізуємо щонайменше по одному приміщенню в наших житлових комплексах. Це Ж К „Нивки-парк“, ЖК „Сирецькі сади“, ЖК „Академ-квартал“, ЖК „Причал 8“, ЖК „Паркові озера 2“, ЖК SKY AVENUE", — розповіли аналітики компанії «Інтергал-Буд».

Купити комерційну нерухомість стане складніше: прогноз

Попит на комерцію залежить від багатьох чинників. Але, за словами Вікторії Берещак, все вирішує нарізка приміщень.

"У Києві девелопери робили акцент на великих об'єктах. Мінімальна площа — 80 кв м, але більшість пропонували 100−150 кв м і більше. Такі приміщення орендувати дорого, а тому їх зараз складніше реалізувати", — каже експерт.

Ліквідніші площі — 40−60 кв. м. На них виник попит під час пандемії, і зараз він не зникає.
Щодо вартості, то ціна нежитлового квадратного метра в середньому на 30−40% дорожча за житлову нерухомість. Наразі комерційний «квадрат» у новобудовах Києва коштує близько $1500−3000.

"Вартість комерційних площ в ЖК починається від $55 тисяч, а середній бюджет на купівлю становить $90 тисяч", — повідомили в «Інтеграл-Буді».

Щодо оренди комерційних приміщень, ціни квадратного метра в новобудовах Києва становлять у середньому $20−28 у приміщеннях до 30 кв.м. Великі площі, 40−80 кв.м, коштуватимуть $18−22 за кв. м, продуктові маркети площею від 100 кв.м — $10−14.

Що стосується цінових прогнозів, то експерти не чекають на різкі стрибки, але впевнені в подальшому плавному зростанні вартості.

"Придбання приміщень у нових ЖК, з урахуванням суттєвого збільшення собівартості будівництва, буде дорожчим", — уточнюють експерти.

До того ж вже в найближчому майбутньому обзавестися комерційними «квадратами» від забудовника може стати не так просто. На думку Вікторії Берещак, все йде до того, що девелопери повністю візьмуть комерцію під управління, взагалі відмовившись від її продажу. У той же час будуть створені відділи, які займатимуться не просто підбором орендарів. Вони прогнозуватимуть тренди під кожен конкретний ЖК, тобто, що потрібно саме його мешканцям і в якій конфігурації їм найкраще це забезпечити.

Раніше ми писали, що за даними столичних забудовників, частка інвестиційних операцій з житлом у Києві сьогодні не перевищує 20%. Тоді як до початку війни вони становили половину і більше від загального обсягу продажів. В Києві покупці віддають перевагу вже готовим до життя квартирам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.