Приборкання Путіна: коли Росія відведе війська від кордонів України

Читать на русском

Приборкання Путіна: коли Росія відведе війська від кордонів України

Читать на русском
Приборкання Путіна: коли Росія відведе війська від кордонів України

Приборкання Путіна: коли Росія відведе війська від кордонів України

Переговори щодо невступу України до НАТО у форматі «США-Росія-НАТО-ОБСЄ», очевидно, не дали Росії бажаних результатів. Як би бадьоро не говорив на пресконференції за результатами дипломатичної розмови в Женеві заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков про те, що це «НАТО має зробити крок назустріч Росії», а не навпаки, незаперечний факт, що міжнародні партнери вже втомилися від безпідставних звинувачень та безапеляційних заяв з боку РФ.

Інформатор розбирався, коли Росія нарешті відведе війська від кордонів України.

Істерика за гарантіями

Історія з вимогою гарантій розпочалася ще 17 грудня, буквально за тиждень після відеопереговорів президента США Джо Байдена з диктатором Володимиром Путіним. Власне, ультимативні вимоги та досить дивна спроба Росії приструнити північний Альянс стали каталізатором для запуску багатосерійних переговорів у контексті «Україна-НАТО». Нагадаємо, станом на сьогодні російська сторона, як і раніше, вимагає від США:

– виключити подальше розширення НАТО, включаючи приєднання до Альянсу України;

– відмовитися від створення військових баз на теренах країн колишнього СРСР, які не є членами НАТО.

Приборкання Путіна: коли Росія відведе війська від кордонів України 1

За словами військового експерта Ігоря Романенка, Росія чудово розуміє, що ніхто не піде на поступки у цьому питанні.

«Ситуацію слід оцінювати реалістично. Ці гарантії ніколи реалізованими не будуть, Росія про це знає. З іншого боку, РФ використовує вже традиційний прийом - збільшує кількість обстрілів на Донбасі. Не можна сподіватися, що ситуація на Донбасі покращає після цих переговорів. Для України всі ці переговори означає лише те, що маємо час. Є час, щоб виробити тактику і тим же військовим підготуватися до найгіршого сценарію. Але часу у нас на роздуми небагато, на мою думку, не більше, ніж до кінця цього місяця», - сказав заступник начальника Генерального штабу України ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.

У принципі, заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков на пресконференції 11 січня підтвердив слова українського експерта, мовляв, Росія чудово знає, що навіть якщо, суто гіпотетично, НАТО погодиться підписати гарантії, імплементація документа може розтягнутися на роки. І тут може здатися, що вся ця історія з переговорами та ультиматумами зовсім нелогічна, але в даному контексті варто все ж таки враховувати ментальне здоров'я лідера країни-агресора Володимира Путіна, а не просто шукати логіку.

«По-перше, нам треба розуміти, що США не ведуть війну з Росією, а Росія веде війну з Україною. Кульмінація переговорного процесу здійснюється прямо зараз і на наших очах. Ми бачимо всі ознаки слабкості та агонії з боку Росії. Якщо згадати історію, то не дивно, що Росія не вміє домовлятися нормально. Вони звикли до таємної дипломатії (підкилимної). У Путіна якийсь обсесивно-компульсивний розлад, судіть самі. Ці його публічні заяви, мовляв, навіщо нам світ, у якому не буде Росії, і саме імперської Росії. І Путін ніколи не погодиться відводити війська, доки він при владі. Це своєрідна демонстрація намірів», - каже політичний та військовий експерт Валерій Димов.

Грати м'язами більше не виходить

Військовий експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Ігор Козій каже, що РФ намагалася захопити Україну, починаючи з 1991 року, тому нашій країні завжди варто бути напоготові.

«Чи буде війна, відповіді не знає ніхто, зокрема й сам Путін, оскільки не впевнений у своїй перемозі. Та й санкції, про які вже публічно заявив Вашингтон, лякають, адже у разі нового витка збройної агресії проти України Росію можуть відключити від світової платіжної системи SWIFT. Та й «Північний потік-2» навряд чи запустять», – каже Ігор Козій.

Крім того, за словами експерта, Путіна жахає сама думка про підтримку України іншими країнами. Країнами, які у плані оборонного озброєння значно перевершують Росію.

Приборкання Путіна: коли Росія відведе війська від кордонів України 2

«Навіть на прикладі звичайної безпілотної платформи Байрактара ми побачили, що точкові удари смарт-боєприпасами мають свій ефект, коли знищуються не площі та будівлі, а знищується екіпаж конкретного танка… Це і наводить жах на Путіна. Деякі експерти вважають, що військовий потенціал РФ значно потужніший, серйозніший з урахуванням ядерної зброї. Втім, це як вимірювати... Загальна чисельність збройних сил особового складу РФ – мільйон одиниць. Але за своєю площею Росія у скільки разів більша? Отже, якщо взяти співвідношення чисельності армії до кількості громадян чи площі, ви зрозумієте, що 250-тисячна українська армія — це абсолютно порівнянна чисельність для того, щоб протидіяти цьому агресору. Тому, за великим рахунком, я не бачу якоїсь серйозної загрози з боку Росії щодо широкомасштабної агресії», - зазначає військовий експерт Ігор Козій.

Виходить, що Росія за будь-якого результату переговорів продовжить грати м'язами, демонстративно нарощуючи військовий потенціал на кордоні з Україною. І тут заступник міністра Рябков точно помітив, мовляв, навіщо росіянам відводити свої війська, це просто вчення. Також Рябков додав, що навчання як були протягом останніх 20-30 років, так і продовжуватимуться. Ось тільки такі ж навчання України на території своєї країни Росія, судячи із заголовків пропагандистських ЗМІ, розцінює як загрозу.

Також Інформатор писав, чим займатиметься військова місія ЄС в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.