У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
"Поширюється свідома дезінформація", - такими словами речник Сиріла Рамафоси відреагував на черговий ракетний удар росіян.
Президент Південно-Африканської республіки Сиріл Рамафоса знаходився у Києві під час нової ракетної атаки рф на столицю 16 червня. Однак речник голови держави Вінсент Магвенья заперечує інформацію про вибухи, які чули містяни сьогодні вдень, і каже про "навмисну дезінформацію".
Про це з посиланням на слова прессекретаря повідомляє видання News24.
Журналісти розповіли, що представник очільника ПАР поділився з ними відео з Києва і заявив, що у столиці нібито не було ніяких вибухів.
"Це був час (час запису відео, як стверджує речник президента ПАР), коли стався так званий вибух. Я знімав відео з готелю тут, у Києві. Дуже дивно, що ми не чули і не бачили вибуху. Очевидно, тут якась свідома дезінформація поширюється... Як ми й очікували, ця місія ніколи не буде легкою, але деякі перешкоди викликають сильну стурбованість (і) деякі відверто кумедні, як-от цей так званий вибух", - цитує виданя речника президента республіки.
Магвенью спитали, чи заперечує він інформацію кореспондентів агентства Reuters, які повідомили, що особисто чули вибухи в Києві під час візиту африканських лідерів до української столиці.
"З власного досвіду та досвіду тих, з ким я подорожую, так, я заперечую (повідомлення журналістів). Подивіться відео, яким я поділився. Ми всі були здивовані, коли нас відвезли назад у готель і проходили вулицями, де люди як зазвичай проводили свій день. Це дуже дивно і, певною мірою, є навмисною дезінформацією", - запевнив Магвенья.
Тим часом Reuters пише, що їхній кореспондент сьогодні вдень у центрі Києва почув два вибухи. Інший кореспондент агентства побачив димовий слід двох ракет у небі над столицею.
Про вибухи в Києві повідомляли місцеві жителі та мер столиці Віталій Кличко. Місцева влада поточнила, що звуки, які чули кияни - це робота сил ППО. Повітряні Сили повідомили, що всі 6 ракет "Кинджал" та 6 "Калібрів", які летіли в напрямку Києва та області, були знищені. У Київській області зафіксовано шість постраждалих від падіння уламків російських ракет - серед них одна дитина. Зруйновані три приватні будинки, 13 будинків потребують капітального ремонту, ще 15 будинків та дві господарчі будівлі мають незначні пошкодження.
16 червня лідери країн Африки приїхали в Київ презентувати свою "мирну ініціативу". Серед пропозицій, як дізналися журналісти, відведення російських військ, послаблення антиросійських санкцій та призупинення виконання ордера на арешт очільника Кремля володимира путіна, виданого Міжнародним кримінальним судом (МКС). Голови держав – Сиріл Рамафоса (ПАР), Макі Салл (Сенегал), Хакаінде Хічілема (Замбія), Азалі Ассумані (Коморські Острови) – розпочали свій візит із поїздки до Бучі.
Під час атаки на Київ африканські лідери вирішили тимчасово сховатися в бомбосховищі, повідомляли ЗМІ.
Атака окупантів по Києву має надіслати чіткий сигнал Африці, що росія не хоче миру, а лише більше війни, зазначив голова МЗС України Дмитро Кулеба.