Президент Чехії дав жахливий прогноз щодо війни в Україні: неприйнятно для всіх

Президент Чехії Павел вважає, що війна в Україні може затягнутися на роки

Петр Павел, війна в Україні
Петр Павел не бачить швидкого завершення війни

Президент Чехії Петр Павел вважає, що нинішній хід війни свідчить про її затяжний характер. Він заявив, що українські сили продовжують ефективно тримати оборону, завдаючи російській армії значних втрат. Особливо це стосується стратегічно важливих напрямків.

Про це він сказав в інтерв'ю BBC. Водночас Павел застеріг: якщо ситуація на фронті залишиться без змін, війна може тривати ще багато років.

"Поки що українська оборона успішна, бо вони завдають російським військам величезної шкоди. Вони здатні утримувати позиції, особливо у важливих для України місцях. І якщо війна триватиме в такому ж дусі, вона триватиме роками. Такий стан справ є неприйнятним для всіх", - заявив президент Чехії.

Петр Павел пояснив, що змусити Росію серйозно поставитися до мирних переговорів можливо лише за умови втрати нею ініціативи на полі бою. Він вважає, що Москва не зацікавлена у дипломатичному врегулюванні, поки сподівається досягти більшого силою.

«Очевидно, якщо Росія бачить хоч якийсь прогрес, хоч якийсь успіх на полі бою, вона не вважатиме себе змушеною вести переговори. Вони (росіяни – ред.) вважають, що за допомогою бойових дій можуть досягти набагато більшого, ніж шляхом переговорів», – сказав Павел.

За його словами, саме тому Володимир Путін чинить тиск на командування армії з вимогою продовжувати активні дії.

«З цієї причини президент Путін доручає своїм командирам чинити максимальний тиск на Україну. Вони це роблять, здійснюють невеликі атаки невеликими тактичними підрозділами. Вони також зосередили свої сили в Сумській області чи поруч, щоб, можливо, розпочати новий літній наступ. Але вони також чинять значний тиск на населення через атаки по цивільних об'єктах. Сіють терор і психологічно ставлять населення у таке становище, коли воно вимагатиме від свого уряду припинити війну за будь-яку ціну», - заяивив президент Чехії.

Говорячи про можливість тиску з боку України, Павел визнав обмеженість її ресурсів порівняно з Росією, але підкреслив технологічну перевагу й адаптивність українських сил.

«Україна демонструє величезну рішучість та мужність. Ми, я маю на увазі західні країни, намагаємось надати Україні військову, фінансову та матеріальну підтримку. Але, звісно, є одне обмеження — ми не можемо надати живої сили. Це обмеження, яке має Україна, на відміну від Росії. З одного боку, у Росії набагато більше людей, які все ще хочуть воювати, при цьому там не цінують людського життя. В Україні все інакше. Україна сповнена рішучості боротися, але за обмеженої кількості населення не може мобілізувати стільки сил (...) Але, звичайно, цього недостатньо, щоб швидко перемогти Росію», - додав він.

 Коли закінчить війна

Українське Міністерство фінансів закладає у бюджеті на 2026 рік песимістичний сценарій — продовження війни протягом усього наступного року. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, непередбачуваність ситуації на фронті змушує закладати максимальні ризики в планування бюджетних потреб країни.

Водночас у червневому звіті Світового банку оприлюднений більш оптимістичний прогноз: очікується, що війна в Україні завершиться у 2025 році, а вже у 2026-му економіка країни почне активніше зростати. Прогнозоване зростання ВВП України — 5,2% (проти 2,0% у 2025-му).

Раніше, у квітні 2025 року, президент Володимир Зеленський також заявляв, що припинення бойових дій може відбутися у найближчій перспективі. За його словами, цього прагнуть як українці, так і міжнародні партнери — США та країни Європи.

Ключовим фактором, що може пришвидшити завершення війни, Зеленський назвав посилення санкційного тиску на Росію.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube