Працівники «Ощадбанку» вкрали в пенсіонерки річну пенсію: чи змогла жінка повернути свої гроші

Читать на русском

Працівники банку вкрали пенсію

Читать на русском
Працівники «Ощадбанку» вкрали в пенсіонерки річну пенсію: чи змогла жінка повернути свої гроші

Працівники банку вкрали пенсію

 

Жінка відкрила рахунок в Ощадбанку для отримання пенсії. Майже рік жінка не знімала кошти. На її рахунку накопичилося понад 16 тисяч гривень. Не відомо, що думали працівники «Ощадбанку» коли обкрадали жінку, проте вона змогла повернути свої гроші і отримати від банку компенсацію.

В липні 2016 року жінка звернулася до «Ощадбанку» для отримання там пенсії. Майже за рік – до серпня 2017 року на її рахунку накопичилася 16 тис. 322 грн. Коли жінка звернулася до банку щоб отримати свою пенсію, стало відомо, що знімати нічого. На рахунку не було коштів, хоча пенсіонерка їх не знімала.

Виявилося, що перед візитом жінки до банку в серпні 2017 року за допомогою інтернет-банкінгу «Ощадбанку» з її рахунку перевели 14 тис. 592 грн. Через декілька днів в такий же спосіб перевели ще 1 тис. 730 грн. Жінці було не відомо, хто та куди перевів її кошти, тому вона одразу написала заяву до поліції про крадіжку. Наступного дня на підставі її заяви було зареєстровано кримінальне провадження № 12017070110000368.

Службове розслідування, яке провели в банку показало, що п’ять співробітників «Ощаду» забрали з чужих рахунків 27 тис. 534,28 грн. Після розслідування жінка сподівалася, що банк поверне їй 16 тис. 233 грн та відшкодує завдані збитки. Однак, державна установа цього не зробила і справа потрапила до суду.

Що вирішив суд

В своєму позові до суду жінка просила суд зобов`язати «Ощадбанк» повернути їй пенсію та виплатити 23 тис. 565,16 грн за несвоєчасне повернення коштів. З них 1 тис. 438,59 грн в якості 3% річних, 2 тис. 182,79 грн. інфляційної складової заборгованості та 18 тис. 943,78 пені. Також пенсіонерка просила стягнути з «Ощадбанку» моральну шкоду в розмірі 50 тис. грн.

У відповідь на такі вимоги представник банку заявив, що стягувати потрібно з крадіїв, щодо яких відкрито кримінальне провадження. Для цього жінці порадили подати цивільний позов про відшкодування шкоди і дочекатися вироку суду. Банк запропонував зупинити провадження по справі пенсіонерки до того часу, як покарають винних.

Суд так і зробив – зупинив розгляд справи. Проте, жінка з адвокатом були наполегливі і в листопаді 2020 року оскаржили це рішення. Після цього справу пенсіонерки стали розглядати далі.

Намагання банку перекласти відповідальність за порушення умов договору на свого працівника суд не брав до уваги. Пенсіонерка укладала договір з банком, а не з його працівником. Тому це саме банк може стягнути вкрадені кошти з винних, проте розраховуватися з клієнтами має сам.

Тому в березні 2021 року суддя Міжгірського райсуду Закарпатської області Володимир Кривка вирішив стягнути на користь пенсіонерки 44 тис. 887,16 грн. З них 39 тис. 887,16 грн. за несвоєчасне повернення коштів, з яких: 16 тис. 322 грн пенсії, 1 тис. 438,59 грн 3% річних, 3 тис. 182,79 грн. інфляційної складової, 18 тис. 943,78 грн пені. Також, суд вирішив компенсувати моральну шкоду в 5 тис. грн.

«Ощадбанк» не погодився з цим рішенням та подав скаргу. Найближче засідання призначено на 20 жовтня. А що до долі шахраїв, то вироку в судовому реєстрі ми не знайшли. Останнє повідомлення щодо кримінального провадження датується початком 2021 року. Це ухвала про примусовий привід свідка. Найближче засідання призначено на 7 листопада.

Інформатор писав, що клієнт Ощадбанку не знав, що кілька років платив відсотки за кредитом із пенсійної картки.

Ірина Логуш

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.