Позов США проти Binance: чи буде закриття біржі й крах криптовалют - аналіз Forbes

Читать на русском

Експерти вважають, що позов проти Binance навряд чи призведе до значного падіння крипторинку

Читать на русском
Binance
Гендиректор Binance Чанпен Чжао заявив, що позов CFTC ґрунтується на "неповному викладі фактів"

Експерти вважають, що позов проти Binance навряд чи призведе до значного падіння крипторинку

Позов комісії США з торговлі товарними ф'ючерсами CFTC проти найбільшої криптобіржі Binance та її гендиректора Чанпена Чжао, що відбувся у понеділок, 27 березня, викликав у експертів побоювання щодо перспективи банкрутства Binance, та краху криптовалют, включаючи Bitcoin. Попри те, що звинувачення проти Binance досить серйозні, швидше за все, обвалу крипти не станеться. І Binance також виживе. Forbes пояснив, чому. 

Що таке CFTC і в чому вона звинувачує Binance

CFTC - американська комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами. Також це один із кількох американських органів, які розслідують діяльність Binance. Як пише Forbes, у позові CFTC вказує, що Binance надавала клієнтам зі США можливість торгувати ф'ючерсами, опціонами та цифровими активами, у тому числі й біткоїном (BTC), ефіром (ETH) і лайткоїном (LTC). Зазначається, що для торгівлі складними активами у США, наприклад, деривативами, потрібна спеціальна ліцензія. Binance такої ліцензії не мала, тому криптобіржа безпосередньо взагалі не працювала з громадянами США.

Щобільше, як стверджує CFTC, співробітники криптобіржі особисто пояснювали клієнтам зі США, як вони можуть обійти формально наявну заборону використання біржі з території США. Зокрема, радили скористатися ВПН-сервісами, а клієнтам-інституціоналам (наприклад, трейдинговим компаніям) заводити рахунки на біржі на компанії-пустушки в офшорних юрисдикціях. Було навіть створено спеціальний підрозділ Binance.US, формально - інша компанія, незалежна від Binance. Однак, як встановило CFTC, цей поділ був фікцією. Крім того, клієнти зі США могли легко отримати доступ до торгівлі деривативами на Binance, за умови, що вони виводять з біржі менше ніж 2 біткоїнів на день. У відповідь на всі звинувачення засновник Binance Чанпен Чжао заявив, що позов CFTC ґрунтується на "неповному викладі фактів".

"За останні два роки ми вклали значні кошти, щоб гарантувати, що нашою платформою не будуть користуватися клієнти зі США, тепер за дотриманням цього стежать 750 співробітників", - каже Чжао.

Після позову CFTC на криптобіржах почалася паніка

Після звинувачень з боку CFTC на Binance та інших криптобіржах почалася паніка. Клієнти почали виводити криптоактиви та міняти їх на звичайні гроші. Такий ажіотаж зазвичай призводить до зниження курсів криптовалюти. А для біржі може означати банкрутство. І новини про позов запустили цей механізм.

"Після виходу новини про позов CFTC найбільша по капіталізації криптовалюта, біткоїн, падала на 5%, проте вже до 29 березня повністю відіграла падіння і перейшла до зростання", - йдеться в матеріалі Forbes.

Видання також робить висновок, що біткоїн вистояв. А юридичні наслідки для Binance навряд чи будуть значними. Судовий позов CFTC проти Binance, очевидно, - негативна подія для найбільшої криптобіржі та криптоіндустрії загалом. Однак, цей випадок навряд чи призведе до значного падіння ринку, як, наприклад, крах FTX.

"За три дні з моменту подання позову CFTC інвестори вивели активи на 1,6 млрд доларів. Це набагато вище нормальних показників, але менше, ніж у середині грудня минулого року, коли засновника біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда звинуватили в шахрайстві", - пише Forbes.

Чим закінчиться ця справа?

"Ймовірно, цей суд закінчиться тим, що Binance не зможе організовувати торгівлю деривативами для клієнтів зі США і буде змушена заплатити "сотні мільйонів доларів" у вигляді штрафів, каже експерт з регулювання криптовалют у Blockchain Intelligence Group Тімоті Кредл", - цитує видання експерта.

На думку Кредла, в результаті судового розгляду платформу Binance буде остаточно закрито для клієнтів зі США, що суттєво позначиться на її доході. Також судова справа регулятора щодо Binance не так вплине на саму криптобіржу, як торкнеться діяльності американських трейдингових компаній, які працювали з платформою для торгівлі криптовалютою. У таких компаній можуть відібрати ліцензію на роботу у США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.