Повний блекаут: як будуть працювати «ПриватБанк» та «Ощадбанк» без світла

Читать на русском

Завжди працюватимуть чергові відділення

Читать на русском
Повний блекаут: як будуть працювати «ПриватБанк» та «Ощадбанк» без світла
Банкам рекомендують збільшити залишок готівки у касах

Завжди працюватимуть чергові відділення

«ПриватБанк» та «Ощадбанк» повідомили, як будуть працювати їхні відділення, якщо настане повний блекаут. Так, у разі вимкнення світла, більшість відділень будуть зачинені, залишать тільки чергові відділення, які будуть працювати на резервних джерелах енергії. Про це пише видання Технофан.

Національний банк України теж намагається розв'язати це питання та розробити рекомендації роботи в умовах тривалого блекауту. Наразі НБУ рекомендує банкам:

  • збільшити залишок готівки у касах, розмістивши в чергових відділеннях додаткові сейфи для зберігання готівки;
  • контакт-центри банків та їхні дата-центри потрібно забезпечити резервними джерелами живлення. Запас палива для цих джерел має становити щонайменше 7 днів;
  • заздалегідь визначені чергові відділення також необхідно забезпечити резервними джерелами живлення. У них мінімальний запас палива має бути не меншим за дводенний. При цьому має бути джерело поповнення запасів палива у разі потреби. Крім того, банки повинні подбати про резервні (супутникові) канали зв’язку для відділень, які працюватимуть;
  • клієнтам має бути доступний список робочих чергових відділень. Його слід опублікувати на сайті банку. Крім того, адреси робочих відділень повинен мати контакт-центр банку, а також Нацбанк. Списки діючих відділень також мають бути вивішені на вхідних дверях інших відділень, які не працюватимуть під час блекауту;
  • якщо буде великий наплив клієнтів до чергових відділень ПриватБанку, Ощадбанку чи інших банків, то потрібно тимчасово перемістити туди частину техніки з неробочих відділень;
  • слід передбачити збільшення комплексів самообслуговування у чергових відділеннях;
  • чергові відділення банків мають забезпечити прийом готівки від бізнесу. Причому не лише від підприємців, які є клієнтами цього банку, а й від тих, що зазвичай обслуговуються в інших банках.

Ситуація з електропостачанням 18 листопада

В Україні ввели стабілізаційні відключення електроенергії. Вони триватимуть не більше 4 годин. Можливе введення додатково аварійних відключень. Про це повідомили у компанії "ДТЕК". Перевірити наявність поточних відключень або ознайомитись з графіком стабілізаційних відключень можна тут

Як зазначили в "Укренерго", через різке похолодання щодня збільшується споживання електроенергії в тих регіонах України, де вже відновлено електропостачання після масованих ракетних ударів 15 листопада по енергетичній інфраструктурі. Це ускладнює, й без того непросту ситуацію в енергосистемі. 

"Енергетики вимушені застосувати обмеження. Це необхідний захід для збереження стабільності енергосистеми після вже шостої прицільної ракетної атаки рашистів по енергооб'єктах. Ремонтні бригади працюють цілодобово над відновленням понівеченої інфраструктури, щоб повернути світло українцям", - зазначається у повідомленні.

Українців попереджають, що наступні декілька днів будуть важкими: наближається похолодання і споживання електроенергії зростатиме, відповідно навантаження на мережі теж. Тож треба бути готовими до значних перерв в енергопостачанні та мати необхідний запас води, заряджені пристрої та павербанки. 

Нагадаємо, у Рівному ракета влучила в об’єкт інфраструктури, частина міста без світла. Крім того, Зеленський назвав кількість ракет, випущених по Україні.

Також Інформатор писав, які прилади і на скільки треба вимкнути, щоб в Києві з'явилось світло.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.