Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Якщо росіяни своїми ударами й зможуть спричинити "повний блекаут", то триватиме він не довго
Росія не зможе спричинити повний блекаут в Україні. Якщо ракетні удари по енергосистемі України припиняться і рівень пошкоджень не зросте, то країна перейде від аварійних до планових відключень світла протягом тижня-двох. Ситуацію може змінити закупівля електроенергії з Європи, але в такому випадку українців може очікувати підняття цін на електроенергію.
Про це в коментарі виданню "Апостроф" розповів експерт Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп. За його словами, спрогнозувати повну відсутність відключень важко.
"Лише системний оператор знає про повний стан справ в енергомережах. Тому скільки часу може зайняти ремонт – відомо лише тим, хто цим займається. І спрогнозувати це в сьогоднішніх умовах важко", - каже Прокіп.
На його думку, озвучена західна допомога у вигляді обладнання та підстанцій для електромереж зможе вплинути на стабілізацію енергосистеми. Однак всі дані наразі не оприлюднюються.
"Поки не зрозуміло, яке саме обладнання нам постачатимуть. З відомих причин ця інформація тримається в таємниці. Але ця допомога може якимось чином вплинути. Для цього потрібен час", - пояснив експерт.
Стосовно ж анонсованих відключень "в ручному режимі" якихось об'єктів, то вони не врятують ситуацію з аварійними відключеннями. Для цього необхідно переплановувати схеми енергопостачання.
"Щоб відключати якісь об'єкти "в ручному режимі", потрібно переплановувати схеми енергопостачання. Це час, людські ресурси, матеріали, обладнання. Але це не врятує ситуацію", - переконаний Прокіп.
Проте, на його думку, якщо росіяни своїми ударами й зможуть спричинити "повний блекаут", то триватиме він не довго. Він додав, що умовно повного блекауту не буде.
"Я не вірю в те, що росіянам вдасться спричинити повний блекаут по всій країні. Звісно, це буде визначатися пошкодженнями. Але їм не вдасться припинити енергопостачання на тривалий період для всієї країни. Мій песимістичний сценарій – це буде електропостачання по годинах. Можливо повториться ситуація, коли, скажімо, Київ чи якесь інше місто буде по 2-3 доби. Можуть окремі райони в країні на кілька днів втратити електропостачання. Але так, щоб занурити всю країну в тривалий блекаут – росіянам цього не вдасться", - резюмував експерт.
Восьма атака росіян спричинила досить значні пошкодження електростанцій та підстанцій, що є частиною магістральної мережі. Аварійні обмеження енергопостачання будуть, поки деякі енергоблоки, які 5 грудня аварійно відключились під час атаки, набиратимуть потужність. Це стандартний технологічний процес, який спостерігали не раз після масованих атак, коли день-два потрібні для того, щоб відновити рівень виробництва в системі. Після цього очікується, що ситуація стабілізується.
Нагадаємо, за розповсюдження фото і відео обстрілів в Україні будуть жорстко карати. Крім того, в УЗ розповіли, чи скасовуватимуть потяги у разі нових блекаутів.
Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.