Повістки під час звернення до консульства: генконсул Куць зробив важливе зауваження

Напередодні у мережі з'явилися фото нібито повістки від імені генконсула України в Любліні прибути до рекрутингового центру

Повістки за кордоном
Чи дійсно у консульстві видають повістки українцям за кордоном. Колаж: Інформатор

У соцмережах з'явилася фотографія нібито повістки від імені генконсула України у польському Любліні, де вимагається прибути до рекрутингового центру. Однак ця інформація, як і сам знімок, є фейком. І стоїть за цим російська пропаганда.

Про це розповів генконсул України в Любліні Олег Куць у коментарі Укрінформу. Він наголосив, що фейкове фото було дуже поганої якості, але всередині березня розлетілося по соцмережам серед українських пабліків.

Російський фейк містив знімок пожмаканого і розірваного листка з нібито повісткою до невстановленого громадянина України прибути до рекрутингового центру Любліні. За словами Куця, у тексті в нібито "документі" були допущені логічні помилки - зокрема, немає імені і прізвища того, кого "викликають".

А печатку і підпис зроблено на самому тексті, що суперечить всім вимогам, оскільки підпис і печатка у документі ставляться у визначеному місці. Водночас там чомусь замазано адресу генконсульства, хоча ця інформація є у загальному доступі.

Те саме фото з фейковою повісткою
Те саме фото з фейковою повісткою

"Але це все не настільки важливо, оскільки рекрутинговий центр Українського легіону призначений виключно для добровольців, що раніше неодноразово повторювалося і наголошувалося в інформаційному просторі. Ані генеральне консульство ані рекрутинговий центр не мають права надсилати жодних повісток українцям за кордоном до Українського легіону", - наголосив генконсул.

На його думку, російський слід у цій підробці очевидний. А спрямоване це на те, щоб спровокувати недовіру українців до органів влади та викликати серед них занепокоєння.

"Я впевнений, що це – недалека і не дуже розумна операція російських спецслужб. Хто розбирається, той відразу бачить, що це груба підробка. Зрозуміло, що вони у першу чергу б’ють по відносинах між найближчими партнерами, а також на те, щоб викликати хвилі недовіри і занепокоєння серед українців", - підкреслив Куць.

Він звернув увагу на той факт, що це фото широко розповсюджувалося у соцмережах серед українців за кордоном. Воно мало зворотній ефект для ворога, адже привертало увагу до функціонування Українського легіону і рекрутингового центру у Любліні.

"Через це українці почали активно заходити на сайт рекрутингового центру і таким чином збільшилася кількість поданих заявок", - підсумував дипломат.

Український легіон 

Восени 2024-го року стало відомо, що центр підготовки у Любліні отримав заявки від українців з 30 країн світу. Найбільшу кількість людей зафіксували з Польщі та Чехії. Про створення українських рекрутингових центрів в інших країнах Європи наразі не йдеться, однак таку можливість не виключають в майбутньому

Пізніше у листопаді заявили, що перші добровольці з Українського легіону офіційно підписали контракт зі Збройними силами України. Процедура підписання відбулась у рекрутинговому центрі при генконсульстві України в Любліні. Згодом вони відправляться на один з полігонів неподалік міста, де будуть проходити військові навчання.

Вже у лютому 2025 року стало відомо, що в Польщі проведуть третій набір добровольців до Українського легіону. Заплановано, що він стартує вже у лютому. Попередні дві групи вже сформували.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube