Україна розгортає відповідні центри для біженців, де будуть зібрані актуальні вакансії щодо пошуку роботи
Українських біженців, що зараз перебувають за кордоном, планують заманювати вакансіями в оборонці. Ймовірним працівникам також готують бронювання від мобілізації. Деякі галузі українського ВПК мають шалений брак спеціалістів — людей бракує, як повітря.
Про те, як Україна планує зацікавлювати біженців роботою на оборонні підприємства і захистить їх від мобілізації, розповів голова Міністерства національної єдності Олексій Чернишов у коментарі для "Радіо Свобода".
За словами посадовця, українському ВПК дуже бракує фахових спеціалістів. У деяких його галузях відчувається різкий дефіцит досвідчених працівників. Людей, за словами Чернишова, бракує, як повітря.
Посадовець підкреслив, що Україна розгортає спеціальні Центи з вакансіями для українських біженців. Людям за кордоном пропонуватимуть роботу в оборонному комплексі. Передбачається, що біженців захистять від мобілізації, оскільки для них буде передбачено бронювання.
"Ці центри вакансій зможуть надавати послуги й заохочувати обрати той чи інший шлях свій професійний в Україні. Я впевнений, що українські чоловіки цього прагнуть, вони хочуть надати користь, якщо він не готовий продовжувати свій шлях у військовому напрямку, він може запропонувати себе як фахівець — і для того діє певний механізм, його треба просто використовувати", - пояснив міністр.
Цікаво, що раніше Чернишов наголошував на тому, що в Україні не відбуватимуться жодні примусові заходи щодо повернення громадян з-за кордону. Цей процес має проходити виключно добровільно. Утім, якщо українці все ж зможуть реалізувати себе за кордоном — Україна лише порадіє такому успіху.
Також Чернишов наприкінці грудня заявив, що половина українських чоловіків повернулася би з-за кордону, якби було вирішене питання з їхнім бронюванням. Інформатор надіслав запит до Мін'єдності, щоб там прокоментували механізм того, як думка міністра має реалізуватися на практиці. Втім, у міністерстві Чернишова не змогли нічого на це відповісти та порадили звертатися до Мінекономіки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.