Це продовження не стосується громадян України
Посольство України у Польщі спростувало інформацію про продовження польською владою посвідок на тимчасове проживання українців, які втекли від війни. Насправді опубліковане 18 січня повідомлення про продовження стосується лише тих громадян, які мати статус третіх осіб і на момент війни перебували в Україні та виїхали до Польщі. Саме цій групі осіб продовжили легальне перебування на теренах Польщі до 4 березня 2025 року. Українці, що мають PESEL зі статусом UKR, можуть перебувати у Польщі лише до 4 березня 2024 року.
Спростування опубліковане на офіційній сторінці посольства України в Польщі у Facebook. Зазначається, що більшість українських та іноземних ЗМІ неправильно інтерпретували інформацію.
"До уваги громадян, що користуються тимчасовим захистом на території Республіки Польща! Відповідно до інформації, що розміщена на офіційній сторінці Управління до Справ іноземців продовження терміну дії довідок про користування тимчасовим захистом (увага - не PESEL UKR) Не означає продовження терміну дії тимчасового захисту громадян України (PESEL зі статусом UKR)", - зазначено у повідомленні посольства.
У посольстві наголосили, що українці, які отримали у Польщі тимчасовий захист, можуть легально перебувати у країні до 4 березня 2024 року. Продовження для цієї групи осіб не було. Водночас у посольстві пообіцяли, що проінформують українців, якщо інформація зміниться.
"Громадяни України, що отримали тимчасовий захист у Польщі на основі Спеціального закону від 12 березня 2022 року, тобто отримали номер PESEL зі статусом UKR, станом на 18 січня 2024 року можуть перебувати у Польщі на підставі цього статусу до 4 березня 2024 року", - підкреслюють у посольстві.
Більшість біженців з України це - жінки. Їх нараховують 78% проти 22% чоловіків. Перед російським вторгенням 94% українських мігрантів у Польщі були працевлаштовані, а після майже двох років війни працевлаштована переважна більшість біженців — 64%.
За даними аналітичного центру Gremi Personal, у 2023 році як українські біженці, так і довоєнні економічні мігранти отримували середню зарплату 3-4 тис. злотих. Майже половина (49%) біженців і кожен п’ятий респондент із довоєнної міграції задекларували заробіток, нижчий від 3000 злотих. Середня чиста зарплата, яку отримують українці в Польщі, становить приблизно 3500 злотих.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.