Посолка США анонсувала гарні новини у виробництві зброї для України: деталі

Джуліан Сміт визнає брак озброєнь в арсеналах Альянсу

Посолка США обіцяє Україні більше зброї
В НАТО посилюють співпрацю з приватним сектором, щоб прискорити виробничі лінії оборонної продукції

В НАТО збільшать виробництво зброї та боєприпасів як для України, так і задля власної безпеки та доозброєння чи перезоброєння. Адже наразі запаси Альянсу в значній мірі вичерпані. Все через дуже інтенсивну півторарічну війну в Україні. 

Про це повідомила посолка США при НАТО Джуліан Сміт під час форуму в Центрі аналізу європейської політики, передає "Голос Америки". Дипломатка зазначила, що НАТО продовжує підтримку нашої країни, але західні запаси не є невичерпними. 

Бойові дії в Україні є дуже тривалими. Через них запаси окремої номенклатури озброєнь та боєприпасів сильно зменшилися, а подейкуди вже майже закінчилися. При цьому кожен член НАТО продовжує тою чи іншою мірою підтримувати боротьбу Києва. 

“Ми бачили випадки, коли союзники по НАТО надавали українцям усе, що вони могли, у двосторонньому порядку, що створювало.. нестачу у їх власних запасах. Тож в НАТО розпочали роботу в рамках того, що ми називаємо планом дій щодо оборонного виробництва, зосереджуючись на дефіциті боєприпасів як для українців, так і для деяких членів НАТО, які надавали допомогу Україні, що призвело до власного дефіциту”, - зазначила посолка США. 

Наразі Альянс зосереджений на розвиткові зв’язків з приватними виробниками. Очікується, що саме таким чином вийде прискорити виробництво нової оборонної продукції. А це, в свою чергу, дозволить і надалі надавати підтримку нашій державі.

“Питання, яке ми чуємо за столом переговорів НАТО, полягає в тому, що ще ми можемо зробити для наших друзів в Україні. Ми поділяємо зобов’язання підтримувати Україну. Ми розуміємо, що поставлено на карту. Україна не просто захищає свою територію. Україна захищає цінності, які всі ми тут захищаємо”, - зазначила Джуліан Сміт.

За її словами, ще ніхто із союзників не пропонував зменшити допомогу Україні. І це навіть не дивлячись на те, що запаси НАТО й справді не є безкінечними. 

На Заході закінчується зброя?

Коротка й пряма відповідь: ні, однак частково - так. Щоб це зрозуміти, треба знати про загальну структуру оборонних запасів західних країн. 

Якщо ми кажемо про США, то в них усе в порядку. Запаси там досить великі, а оборонно-промисловий комплекс загружений роботою на роки вперед. Однак проблема в тому, що Вашингтон аж ніяк не квапиться надавати нам все, що треба та в одразу великій кількості. Гарний приклад - ракети ATACMS, епопея навколо яких не вщухає вже майже рік - і безрезультатно.

Проблема тут полягає не тільки в тому, що Штати не хочуть допускати різкої та серйозної ескалації з рф. А ще й в тому, що тою ж західною технікою треба банально вміти керувати. Українські бійці зазвичай не вміють цього, адже їх цьому ніколи не навчали. Інструктаж та тренування на Заході - це довго, дорого і складно: від питань логістики до незнання українцями мови на достатньому рівні. Нарешті, навіть інструктаж від спеціалістів НАТО геть не завжди працює в реальних бойових умовах, на що вже скаржаться ЗСУ. 

Що ж стосується Європи, то значна кількість запасів озброєння там - це радянські снаряди та техніка. Адже як мінімум третина чинниї країн-членів НАТО раніше входили до ОВД або як мінімум були дружніми до москви країнами, через що армія в них будувалася за радянськими стандартами та екіпірувалася оборонною продукцією з СРСР. 

І ось таких снарядів, інших боєприпасів, зброї та техніки в Європі й справді майже не залишилось. Як не залишилось і в Україні. Тож постає критично важливе питання повного переходу ЗСУ на західні стандарти, західну техніку та взагалі західну модель організації збройних сил. А це потребує не просто дуже великого, а дуже-дуже великого об'єму інвестицій та багатьох років (скоріше навіть десятків років) поступової роботи. Звичайно, що зараз немає ні часу, ні грошей на таку масштабну реформу.

В той же час наш ворог має надвеликі запаси озброєння та техніки. І точно не відчуває снарядного голоду в тій мірі, про яку пишуть деякі ЗМІ. Адже Радянський Союз був найбільш мілітаризованою країною в світі, де зброї, умовно кажучи, виробляли більше, ніж хліба. І хоча значна кількість з цих запасів вже розкрадена, розпродана, використана чи просто перебуває в поганому стані - залишається все ще дуже багато. До того ж, окремі країни на кшталт КНДР вже допомогають росії в цьому питанні. 

На цьому моменті допитливий читач може поцікавитися: а в чому проблема для Заходу виробляти саме ті снаряди, які нам переважно потрібні? Тобто, радянського чи пострадянського зразку. Однак проблема полягає в тому, що потужностей для такого виробництва в ЄС вже давно не залишилося. По-перше, вони базувалися лише в країнах Східної Європи, а по-друге, за ненадібністю подібне виробництво вже давно майже припинило своє існування.

Тому Україні слід переходити на "натівські" стандарти так швидко, як це можливо. Для цього потрібні всі потужності західного ОПК. Вони вже запускаються та починають працювати, отримуючи замовлення на роки вперед. Однак чи є в нашої країни ці самі роки - питання відкрите та, на жаль, дуже болюче.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube