Посилення санкцій та створення міжнародного трибуналу: як каратимуть рф українські дипломати згідно Плану дій Кабміну-2023

Читать на русском

Зміни чекають і на українців, які раніше працювали в рф та Білорусі або служили в арміях цих країн

Читать на русском
Злочини росії - ілюстративне фото
Росія має відповісти за свої злочини

Зміни чекають і на українців, які раніше працювали в рф та Білорусі або служили в арміях цих країн

Судячи з Плану роботи уряду на 2023 рік, ухваленого 14 березня, Україна буде продовжувати системну роботу над посиленням санкцій проти рф та Білорусі. Будуть розриватися міжнародні договори, утворюватись перешкоди для представництва рф в міжнародних організаціях. Розповідаємо про ці плани докладніше. 

“Росія має заплатити за всі свої злочини проти нашої держави. Будемо працювати над створенням міжнародного трибуналу. Готуємо міжнародний договір для конфіскації російських активів на Заході. Працюємо над підвищенням ефективності санкційної політики”, - сказав на засіданні Уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Протягом року

Мін’юст та МЗС вестимуть переговори з іноземними партнерами, переважно - з країнами Великої Сімки - для укладення багатостороннього міжнародного договору, який закріпить створення спеціального компенсаційного механізму, що включатиме Компенсаційну комісію, Компенсаційний Фонд та механізм виконання рішень Компенсаційної комісії по примушуванню росії компенсувати нанесену нею шкоду. 

Мін’юст має забезпечити представництво України в Європейському суді з прав людини під час розгляду міждержавних справ проти російської федерації, зокрема у справі "Україна та Нідерланди проти росії" та інших міждержавних справ України проти російської федерації. 

МЗС має залучити міжнародні правозахисні організації до моніторингу дотримання прав людини на тимчасово окупованих територіях України і до документування злочинів, скоєних збройними силами російської федерації та незаконними угрупуваннями. Це стане основою для притягнення рф до міжнародної відповідальності та створення механізмів для повернення депортованих громадян в Україну. Окрема увага буде приділена поверненню депортованих російською федерацією українських дітей

МЗС має досягти домовленості з країнами-партнерами України щодо невизнання "паспортів Російської Федерації" та інших документів, виданих окупаційною владою на тимчасово окупованій території України.

МЗС має зміцнювати існуючі механізми міжнародної взаємодії в рамках Міжнародної Кримської платформи та розширювати коло учасників проєкту, зокрема за рахунок країн Африки, Азії та Латинської Америки

МЗС має працювати над збільшенням кількості країн та міжнародних організацій, які визнають російську федерацію спонсором тероризму або країною-терористом. 

МЗС має працювати над створенням спеціального трибуналу з розслідування міжнародним співтовариством російських злочинів. 

МЗС має робити все можливе для обмеження участі російської федерації у роботі міжнародних організацій, їх головних та робочих органах. Завдання-максимум: виключення рф з усіх впливових міжнародних організацій. Завдання-мінімум: недопущення обрання російських представників в керівні органи міжнародних структур та схвалення рішень, в яких зацікавлена рф. 

МЗС має завершити вихід України з дво-­ та багатосторонніх документів з російською федерацією та Співдружністю Незалежних Держав. 

Мін’юст, АРМА та низка міністерств продовжить стягувати в дохід держави майно підсанкційних осіб та компаній. 

Мінреінтеграції має ініціювати введення санкцій проти осіб, що порушували права громадян України на окупованих територіях. На розгляд Ради національної безпеки і оборони України має бути подано не менше чотирьох пакетів пропозиції щодо застосування санкцій проти них. 

МЗС має наполягати на введенні нових санкцій проти рф та Білорусі, протидіяти їх відміні та закривати шляхи їх обходу. А також пропонувати міжнародним партнерам нові види санкцій проти цих держав. 

Окремо зазначено позбавлення можливостей представників російської федерації та Республіки Білорусь брати участь у міжнародному спортивному русі

Березень 

Укрзалізниця має офіційно вийти з Тарифної Угоди залізничних адміністрацій (Залізниць) держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав. 

Мінсоцполітики має внести законопроєкт про припинення дії Протоколу до Угоди між державами - учасницями Співдружності Незалежних Держав про соціальні та правові гарантії військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби та членів їх сімей від 14 лютого 1992 року, а також про припинення Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про гарантії прав громадян в галузі пенсійного забезпечення. Це буде мати серйозні наслідки для деяких українців, адже паралельно Мінсоцполітики готує законопроєкт про зміни правил пенсійного забезпечення громадян, що працювали в рф чи Білорусі або служили в армії СРСР. 

Крім того, Мінсоцполітики має розробити законопроєкт про припинення дії Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про трудову діяльність та соціальний захист громадян України та Республіки Білорусь, які працюють за межами своїх держав. 

Червень

Мін’юст разом з МЗС та Мінцифри мають створити міжнародний Реєстр збитків для документальної фіксації доказів та претензій щодо збитків, втрат або пошкоджень для всіх зацікавлених фізичних і юридичних осіб, а також держави Україна, спричинених протиправними діями російської федерації. Планується створення правової основи для роботи спеціального міжнародного компенсаційного механізму для відшкодування збитків, нанесених рф. 

Липень

Мінсоцполітики має розробити законопроект про припинення дії Угоди між Союзом Радянських Соціалістичних Республік і Угорською Народною Республікою про соціальне забезпечення у зв'язку із прийняттям Закону України "Про дерадянізацію законодавства України". 

Серпень 

МЗС має провести третій Саміт Міжнародної Кримської платформи. Кримська платформа – ініційований Україною міжнародний консультаційно-координаційний формат. Платформа спрямована на підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні мирним шляхом. 

Листопад 

Мін’юст разом з МЗС мають підготувати аргументовані пропозиції до Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FАTF) щодо включення російської федерації до "чорного списку" FAТF та/або виключення рф з цієї організації з метою захисту міжнародної фінансової системи від постійних та значних ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму. 

Як раніше повідомляв Інформатор, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду назвав ключові пріоритети у роботі на 2023 рік, затвердивши відповідний план дій. Серед головних пунктів плану передбачено безпеку громадян та оборону, адже Україна має справу з цинічним і підступним російським ворогом, який воює з мирним населенням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.