Законопроєкт про використання української мови на території шкіл зареєструвала нардепка Піпа, а Бужанський поставив питання, як саме каратимуть дітей, які на перервах спілкуватимуться іншими мовами
Народна депутатка від фракції “Голос” Наталія Піпа зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт про обов'язкове використання виключно української мови на території шкіл, зокрема на перервах, вчителями та учнями. Про це повідомив нардеп від “Слуги народу” Максим Бужанський у понеділок, 30 вересня. Він розкритикував її ініціативу та пожартував, що в школах одразу можна було б поставити ґрати на вікна.
Про це Бужанський написав у своєму Телеграм-каналі. Він також поцікавився, як саме каратимуть дітей, які на перервах говоритимуть іншими мовами.
“Було б непогано так само одразу прописати ґрати на вікнах, тому що вільній людині заборонити поза уроком спілкуватися тією мовою, якою вона хоче, можна напевно тільки у тюрмі. Так само незаконно, тому що тюрма, про ідеї, це позбавлення волі, а не здорового глузду, але це ж Піпа, чекати від неї здорового глузду смішно”, – написав нардеп.
Мовний законопроєкт також націлений на погіршення діалогу з Угорщиною, каже Бужанський. На його думку, угорці можуть блокувати допомогу для України від ЄС, пославшись при цьому на закон, який “забороняє спілкуватися школярам угорською під час перерв”.
“Не зовсім зрозуміло, як саме Піпа планує карати дітей за розмови російською, польською, угорською та румунською між собою? Які є ідеї? Пороти, грабувати батьків штрафами, принижувати дошками ганьби, або ще щось, що мені складно уявити”, – обурився Бужанський.
Після цього, депутат нагадав, як Піпа раділа у дописі тому факту, що українці під час війни не крадуть туалетний папір із громадських місць.
Він зло пожартував, що поки у Дніпрі, звідки він сам родом, будують ракети, нардепка Піпа “відслідковувала статистику крадіжки туалетного паперу”.
Широкому загалу Наталія Піпа стала відомою після вірусного відео, де вона вимагає від підлітка не співати пісні Віктора Цоя. Згодом депутатка написала з приводу інциденту на підлітка заяву в поліцію.
Після інциденту підліток потрапив у притулок для неповнолітніх. Пізніше його звідти випустили, він повернеться додому в Одесу. Вона також заявила, що постійно стежила за долею хлопця, поки він перебував під наглядом уповноважених осіб. Пізніше він попросив вибачення на камеру, але після цього сказав, що зробив це нібито під тиском. Знаходячись в притулку він заявляв, що мати не може забрати його через стан здоров’я.
Згодом у скандал вирішив втрутитися ексрадник голови ОП Олексій Арестович. Він цілковито підтримав хлопця та подав на Піпу заяву до поліції, звинувативши жінку в розпалюванні ворожнечі за мовною ознакою. Своєю чергою, місяць потому заяву на Арестовича подала вже сама Піпа – казала, що Арестович поліцейським надав неправдиву інформацію.
Нагадаємо, на початку червня Верховна Рада схвалила у другому читанні проект закону №6393-д щодо запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми. Крім того, у парламенті було зареєстровано законопроект №9400 щодо запобігання та протидії насильству стосовно дітей. Ініціаторкою обох проєктів була Наталія Піпа.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.