Понад 15% росіян підтримують ядерний удар по Україні – опитування

Ядерний удар частіше називають прийнятним чоловіки і люди у віці 30-44 років

Ядерний удар
Частина росіян хочуть ядерного удару по Україні. Колаж: Інформатор

Громадяни росії здебільшого не підтримують ядерний удар по Україні. Однак частина з них все ж хоче, щоб їхня країна використала таку зброю.

Про це свідчить опитування, яке провели Russian Field і RTVI. “Неприпустимим” використання “ядерної кнопки” назвали 73,9% учасників.

Крім того, 5,2% росіян вважають, що ядерний арсенал необхідно використати при “загрозі програшу у військовій операції”. Ще 10,5% сказали, що вдарити “ядеркою” можна у будь-якому випадку. 

Прийнятним ядерний удар здебільшого називають чоловіки (20%) та люди у віці 30-44 років (18%). Найбільша частка прихильників ядерної війни виявилися серед російських кандидатів та докторів наук. 

Зокрема, “допустимим” використання ядерної зброї назвали 27% респондентів з науковим ступенем. Найменша частка тих, хто підтримує ядерну війну, виявилася серед тих, хто ігнорує російське державне телебачення – 11%. Серед них були респонденти, які отримують інформацію в основному через “інтернет-ЗМІ”.

Загроза ядерного вибуху в Україні

Запорізьку АЕС окуповано російськими військами з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україні в лютому 2022 року. Вже неодноразово повідомлялося, що на території станції окупанти тримають особовий склад і техніку, а також замінували її.

22 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що російські окупанти можуть розмірковувати над скоєнням терористичного акту з викидом радіації на Запорізькій АЕС. Таку заяву він зробив після наради з представниками ГУР та СБУ. Президент нагадав, що рф використовує Запорізьку атомну станцію як елемент своєї агресії.

Нагадаємо, військовий експерт Олег Жданов вважає, що в ході війни проти України росія може використати тактичну ядерну зброю на своїй території. Зокрема, завдати удар по Шебекіно чи Таволжанці в Бєлгородській області. Жданов припускає, що росія здатна на подібне.

Раніше ми також розповідали, як вберегтися від ядерного удару та що робити в перші хвилини після вибуху.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube